• Намалена цена
  • Неодамнешно
3 Парчиња Tourniquet Брз Бавно Ослободување Медицински Прва Помош Болничар Тока Отворено Рака Cartoon
zoom_in

3 Парчиња Tourniquet Брз Бавно Ослободување Медицински Прва Помош Болничар Тока Отворено Рака Cartoon

DEN 367.00 432.00

Количина на стоки
check Тековен


100% Сосема нов и висок квалитет на еластичен појас
Направени од високо еластичност појас, може да се користи за контрола на крварење или други затегнување контрола
Лесен и брз за употреба,повредени лица може да го користат за себе
затегнување на сила може да се прилагоди
Меки и удобни, може да се користи од страна на едно лице
Погоден за медицински нерешено крв и итен крварење контролер
Не одеднаш треба применуваат голема сила на неа
Ослободување на појас полека, а потоа флип отвори
Големина : Прибл.13cm*2.5 cm(L*W)
Материјал : висока еластичност појас + пластика
Количина : 3pcs
Примена
Применливи делови на телото
Се користи за да се врзуваат екстремитетите, не се врзуваат главата, вратот или торзото.
Се врзуваат tourniquet време
Зимата секој половина час, секој час во текот на летото да се опуштите l / 2 минути, а потоа врзан. Кога повторно нерешено, делови да се движат нагоре и надолу малку.
Се врзуваат tourniquet локација
Tourniquet треба да бидат поставени блиску до срцето страна. Горниот дел на рацете и бутовите треба да се протегала на третина од делови. (Му ја забрани нејзината употреба tourniquet на средината на горниот дел од раката &нога)
Инструкции
По tourniquet избор на локацијата, каде подлога треба да биде добар крпа, за да се стегне tourniquet. еластична треба соодветно да се Набљудуваат како раната не е крварење.
и тогаш се Сеќавам tourniquet време.
По вратоврската е завршена, секогаш треба да се провери на пети или прст за да го видите крајот на тоа ако има виолетова или црна,
и присуството или отсуството на температурата на телото паѓа и други феномени
Ако постои таков феномен, треба да се олабави лента, Ако не со текот на времето, може да предизвика ткиво necrosis.
Пакетот вклучува :
3x Цртан филм Tourniquet Picures :

боја:
Портокалова, сина, розова
Тип На Објект:
Масажа & Релаксација
Бренд Име:
Elysaid
Примена:
Телото
Материјал:
ABS & TPR
Број На Модел На:
GB

Најдобри понуди..