• Намалена цена
  • Неодамнешно
Турбина GT2056V кертриџ core assy CHRA турбополнач за ФОЛКСВАГЕН Touareg 2.5 TDI 128KW BAC / BLK - 716885-0004 / 070145702B
zoom_in

Турбина GT2056V кертриџ core assy CHRA турбополнач за ФОЛКСВАГЕН Touareg 2.5 TDI 128KW BAC / BLK - 716885-0004

DEN 4013.00 5280.00

Количина на стоки
check Тековен

Ако имате други барање,ве молиме слободно контактирајте со нас. Од друга страна,ве молиме контактирајте со нас со твојот матичен број и ние ќе ви помогнат да се идентификуваат точни модели. Ние обезбедуваме со 12 месеци гаранција.5 TDI 174 HP 128 KW BAC / BLK 2003 - Услови на продажба 1.5 TDI 128 KW BAC / BLK - 716885-0004 / 070145702 B
Ве молиме проверете дел број на вашиот стар турбо компресор домување пред да го купите !
Дел Број : 716885-5004 S / 716885-0004 / 716885-0003 / 716885-0002 / 716885-0001 / 716885-1 / 716885-2 / 716885-3 / 716885-4 / 716885-5 / 716885-6 / 716885-7 / 716885-8 716885-9 / 716885-10 ОЕМ Број : 070145702 B / 070145702 BV / 070145702 BX / 070145701 J / 070145701 JV / 070145701 JX
За Vollswagen Touareg 2. Ве молиме бидете сигурни дека турбо ќе биде инсталиран од страна на професионален механичар.
Каде е мојот дел број? Бројот е обично се наоѓаат на компресор за домување на мали правоаголни дел на станбениот која е машински рамни или на метална ознака во прилог на домување.
Како да се инсталира турбо правилно? Турбо инсталација е стручна работа, која не може да се направи во гаража или дворот со себе. Нормално, вашиот механичар ќе ги провери стариот турбо е проблем, како што понекогаш турбо неуспехот не беше предизвикана од себе. Тарифни / Царина ќе биде купувачот должност,но ние ќе напишам ниска вредност на фактура да ви помогне да се намали или избегне данок. Ние само брод да се потврди превозот адреса со сите alipay исплати, и да ни обезбеди телефонски број за да можеме да ве контактираме во врска со вашата нарачка, ако е потребно. Масло feed цевки треба да биде заменет, ако тоа е премногу стар, и ве молиме не заборавајте да го премиер турбо пред инсталацијата. Нормално нарачки ќе бидат испратени во рок од 24 часа по уплатата јасно. Превозот 1. Исто така го замени моторот за масло филтер е задолжително во турбо инсталација.Турбина GT2056 V кертриџ core assy CHRA турбополнач за "ФОЛКСВАГЕН" Touareg 2. Севкупно, има само 1 принцип во турбо инсталација"бидете сигурни дека се што е 100% чист
.

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Бренд Име:
Турбо DFO
Објектот Должина:
20cm
Специјални Функции:
ФОЛКСВАГЕН Touareg 2.5 TDI
Поставување на Возило:
турбополнач
Објектот Висина:
20cm
Frequence Опсег:
Фолксваген Touareg 2.5 TDI
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Име На Модел:
GT2056V
Автомобил Производител:
Фолксваген
Објектот Тежина:
2.1kg
Модел Година:
2003-
Материјал Тип:
к18
Објектот Ширина:
20cm
Одговара за автомобил:
за Фолксваген Touareg 2.5 TDI
Делови Број 1:
716885-5004S / 716885-0004 / 716885-0003
Делови Број 2:
716885-0002 / 716885-0001
ОЕМ Број 1:
070145702B / 070145702BV / 070145702BX
ОЕМ Број 2:
070145701J / 070145701JV / 070145701JX
Име На Модел:
GT2056V
моторот:
BAC / BLK
моќност:
174 КС / KW 128
клучни зборови 1:
турбо chra
клучни зборови 2:
турбина

Најдобри понуди..