• Намалена цена
  • Неодамнешно
Нови GT1549P 707240-5001S 707240-5001S 707240 турбополнач 0375J4 0375J5 0375H0 турбина за Citroen C 8 2.2 HDI 129 КС DW12TED4
zoom_in

Нови GT1549P 707240-5001S 707240-5001S 707240 турбополнач 0375J4 0375J5 0375H0 турбина за Citroen C 8 2.2 HDI

DEN 13107.00 15792.00

Количина на стоки
check Тековен

Дел број : 707240-5005 S , 707240-9005 S , 707240-5003 S , 707240-5002 S , 707240-0002 ,707240-5001 S , 707240 турбо 707240-5001 S ОЕМ број : 0375 J4 , 0375 J5 , 0375 H0 турбополнач Одговара за : Турбо за Citroen C 8 2.2 HDI 94 Kw - 128 КС DW12 TED4 S 2001 - Турбо за Citroen C 8 2.2 HDI 95 Kw - 129 КС DW12 TED4 2001 - Турбо за Citroen Затајување 2.2 HDi 95 Kw - 129 КС DW12 TED4 S 2001 - Турбо за Fiat Ulysse II 2.2 JTD 94 Kw - 128 КС DW12 TED4 S 2002 - Турбо за Fiat Ulysse II 2.2 JTD 94 Kw - 128 КС DW12 TED4 S 2002 - Турбо за Lancia Phedra 2.2 JTD 94 Kw - 128 КС DW12 TED4 S 2002 - Турбо за Lancia Phedra 2.2 HDI 95 Kw - 129 КС DW12 TED4 S 2001 - Турбо за Lancia Zeta 2.2 HDI 94 Kw - 128 КС DW12 TED4 S 2001 - Турбо за Lancia Zeta 2.2 HDI 95 Kw - 129 КС DW12 TED4 S 2001 - Турбо за Peugeot 807 2.2 HDi 94 Kw - 128 КС DW12 TED4 2002-2006 Турбо за Peugeot 807 2.2 HDi 95 Kw - 129 КС DW12 TED4 2002-2006
Се истакна : Постојат ДВЕ ВЕРЗИИ за тоа modle. 707240-5003 S за 94 Kw - 128 КС без дупка на турбина домување . 707240-5001 S за 95 Kw - 129 КС со дупка на турбина домување. Ве молиме проверете го тоа пред да нарачате! Благодарение Гаранција : Овој дел доаѓа со ЕДНА ГОДИНА неограничен километражата гаранција. Повратните информации : Ние се стремиме за 5 ѕвезди на услуги ПРОДАВНИЦА,Доколку сте задоволни со нашите производи и услуги,ве молиме оставете позитивни повратни информации за нас.Ако не сте задоволни со предмети кои сте ги добиле,ве молиме контактирајте со нас пред да замине негативни повратни информации.Ние ќе се обидеме потрудиме да го реши секој проблем.

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Специјални Функции:
заврши турбо 707240
Автомобил Производител:
Citroen
Име На Модел:
GT1549P
Модел Година:
2001-
Материјал Тип:
K418
Објектот Тежина:
8kg
Објектот Висина:
24cm
Frequence Опсег:
707240 turbolader
Поставување на Возило:
турбополнач 0375J4
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Објектот Должина:
23cm
Објектот Ширина:
23cm
Модел:
GT1549P целосна турбо полнач
1.Дел Број:
707240-5005S , 707240-9005S , 707240-5003S , 707240-5002S
2.Дел Број:
707240-0002 ,707240-5001S , 707240 турбо 707240-5001S
ОЕМ број:
0375J4 0375J5 0375H0 турбополнач
1.Одговара за:
Турбо за Citroen C 8 2.2 HDI 94 Kw - 128 КС DW12TED4S
2.Одговара за :
Турбо за Citroen C 8 2.2 HDI 95 Kw - 129 КС DW12TED4
3.Одговара за :
Турбо за Citroen Затајување 2.2 HDi 95 Kw - 129 КС DW12TED4S
4.Одговара за :
Турбо за Fiat Ulysse II 2.2 JTD 94 Kw - 128 КС DW12TED4S
5.Одговара за:
Турбо за Fiat Ulysse II 2.2 JTD 94 Kw - 128 КС DW12TED4S
6.Одговара за:
Турбо за Peugeot 807 2.2 HDi 94 Kw - 128 КС DW12TED4

Најдобри понуди..