• Намалена цена
  • Неодамнешно
M2m 3g 4g Lte Модем Рутер Wifi мобилни рутер 12v Со Слотот за Sim Картичката
zoom_in

M2m 3g 4g Lte Модем Рутер Wifi мобилни рутер 12v Со Слотот за Sim Картичката

DEN 2711.00 2711.04

Количина на стоки
check Тековен

4 g 300 Mbps openwrt безжичен рутер . ИЛИ, можете да изберете да имате замена.4 G 300 Mbps, исто Така, поддржува 3 G, 4 G (3 G/4 G PCIE режим е потребно), тоа може, исто така, dial-up преку USB порта (треба да се качи на 3 G,4 G мрежа картичка).
FDD_LTE : Band2(1900 MHz) Бенд 4(1700/2100 MHz) Бенд 5 (850 MHz) Бенд 13 (700 MHz) Бенд 17 (700 MHz) Бенд 25 (1900 MHz) UMTS (WCDMA)/HSDPA/HSUPA/HSPA/DC-HSPA : Band 1 (2100 MHz) Бенд 2 (1900 MHz) Бенд 4 (1700/2100 MHz) Бенд 5(850 MHz) Бенд 8 (900 MHz) EVDO/CDMA : ( 800 MHz) BC1 (КОМПЈУТЕРИ 1900 MHz) BC10 (800 MHz) GSM/GPRS/EDGE GNSS : GPS : 1575. Ние ќе рефундирање на ВАШИТЕ ЦЕЛОСНА ПОБЕДА ПОНУДАТА ИЗНОС, по приемот на објектот во првобитната состојба и пакување со сите компоненти и додатоци се вклучени, ПО ДВЕТЕ Купувачот и Продавачот се откаже од трансакцијата од aliexpress. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ.11 ac ИЛИ 3g/4g . ФЛОПИ LTE : Б1/Б3/Б4/B5/B7/Б8/B28 TDD LTE : B40 WCDMA : B1/B2/B5/Б8 GSM : B2/Б3/B5/Б8 4 G ЕУ верзија : 4 G 300 Mbps openwrt безжичен рутер. Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување и МОРА да ни овозможи со превозот следење на број, специфична причина за враќање, и вашите информации за контакт. Овој производ биле донесени Verizon Сертификат .
Или можете да го проверите од подолу линкови : 4 G :
3 G :
Едноставен Вовед
На W826 користи најновите безжични решение, врши подобро и повеќе функција. Ќе има 7 дена да контактирате со нас и 30 дена за да се врати од денот таа е примена.
Надградба на firmware
Ако можете да пристапите во обновување на владата, тоа значи рутерот хардвер е во ред. За Пратката 1. (Освен некои земји и APO/FPO) 2. Ако треба да го отстраните sim картичка, со цел да се избегне оштетување на SIM картичката, ве молиме не заборавајте да се отсечени од власта пред да ја отстраните sim картичката.4 G 5 G/Dual-band/802.

Модел Бр. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.
Како за 3g/4g, 3 G може да поддржува 3g/2g, 4 G може да поддржува 4g/3g/2g.42 MHz ГЛОНАСС : 1602 MHz Забелешка :
Ако не знаеш која верзија која треба да се избере, тука се и некои земји' верзија за вашиот референца.

Пакет:
Неутрални(без 4G 3G), Dual band(без 4G 3G), 3G Верзија, 4G Азија верзија, 4G АУ верзија, 4G ЕУ верзија, 4G САД верзија 1, 4G САД верзија 2
Број на USB Интерфејс:
1 x USB 2.0
Wi-Fi Поддржани Фреквенција:
2.4 G & 5G
Тип:
Безжичната
Бренд Име:
ZBT
LAN Порти:
4
Поддржува WDS:
Yes
Wi-Fi Пренос Стандард:
802.11 ac
Стандарди И Протоколи:
Wi-Fi 802.11 n,Wi-Fi 802.11 g,Wi-Fi 802.11 b
Max. LAN Податоци го Оценувате:
100Mbps
Функција:
VPN,Firewall,VOIP,QoS
Примена:
3G
Поддржува WPS:
No
Пакет:
Yes
WAN Порти:
1 x10/100Mbps
Жичен Трансфер Го Оценувате:
10/100Mbps
Број На Модел На:
ZBT-WE826-Т
5G Wi-Fi Пренос го Оценувате:
867Mbps
2.4 G Wi-Fi Пренос Го Оценувате:
300 Mbps
Со Модем Функција:
No
Чипсет:
MT7620A
Флеш/RAM меморија:
16М/128M
Антена:
4*5dbi надворешни антени
стандарден протокол:
IEEE802.11n/b/g,IEEE802.3/802.3 u, IEEE802.11a/802.11 ac
2.4 GHz+5G/11ac/dual band:
Поддршка (5G модул е потребно)
4G 3G функција:
Поддршка(4g 3g модул е потребно)
Безжична го оценувате:
2.4 G
Производи Статус:
Акции

Најдобри понуди..