• Неодамнешно
1.3 MP Мини WiFi IP Camera HD 960P SD Картичка Безжична Мрежа Wifi IP Camera Микро ТФ-Картичка Надзор на Камерата за IOS и Андроид АПЛИКАЦИЈА
zoom_in

1.3 MP Мини WiFi IP Camera HD 960P SD Картичка Безжична Мрежа Wifi IP Camera Микро ТФ-Картичка Надзор на Камерата

DEN 2064.00

Количина на стоки
check Тековен

3 MP Мини Wi Fi IP Camera HD 960 P SD Картичка Безжична Мрежа Wifi IP Camera Микро ТФ-Картичка Надзор на Камерата за IOS и Андроид АПЛИКАЦИЈА
attenation :
Однос ТФ-Картичка поддршка мини WIFI Pinhole ip камера
оваа модели имаат : 1x RJ 45 интерфејс ,1x dc12v моќ ,1x микро sd картичка !
бидејќи на мини тф-картичка ip камера , ние имаме различни senor&различни resoulation !трошоците се различни, сите рекорд ефект е многу добро! имаме подолу senor ! 1/4" OV9732 CMOS hi3518 E 720 P Модели : XTFW240 C 1/4 senor 1/3" AR0130 CMOS hi3518 E 960 P Модели : XTFW240 CH 1/3 senor оваа sku само за модели : XTFW240 CH наредби ! за повеќе производи infomation ,pls одете на страницата : http : //www.Неговиот општ во 15 senconds/видео сегменти.1 M~6 Mpbs променлива; 1~30f/s променлива;
Слика излез
Главна струја : 1280*720;
Под-крак : 704*576;720 P VGA,QVGA
Главниот проток : 1280*9601280*720;
Под-крак : 704*576;960 P,VGA,QVGA
Аудио интерфејс
1ch intput,ниво 2 Vp-p, отпорност 1kΩ, поддршка звук pick-up текст;1ch излез,ниво 16Ω,30mw,поддршка слушалки или засилувач;
Аудио Обработка
Г.0 Технички Спецификации
Спецификации
1. 264 Главниот Профил @ Level3 технологијата за компресија. 264 Главниот Профил
1.MP720 P(XTFW240 C)
1.2;
Видео Обработка
Х. 264 Поток, решение, рамка стапка, малку стапка прилагодлива
поддршка Onvif Верзија : 2. големина е Околу 40 X40 MM
H. 264,поддршка за dual-поток,AVI; 0.
Карактеристики
Висока чувствителност, висока јачина на бучава CMOS image sensor
H.3 MP 960 P( XTFW240 CH )
Систем Структура
Вградени RTOS,dual-core 32bit DSP(Hi3518 E),чиста тешко компресија,мониторите
Слика сензор големина+dsp
1/4" OV9732 ниска лукс CMOS senor ЗДРАВО 3518 E+OV9732
1/3" AR0130 Ултра-ниско осветлување
CMOS сензор Здраво 3518 E+AR0130
Мин осветлување
Боја 0. 264 Главниот Профил на ниво
1.com/store/1034208 ако имате други барање ,добредојдовте во контакт со нас бесплатно !
Карактеристики :
SD / ТФ-картичка од камерата.Обичните видео 15 минути во повеќето/видео сегменти.2;
Боја 0.;
фото отпор
Фотографија отпор интерфејс, поддршка фото отпор влезниот сигнал и слика,IR-НАМАЛУВАЊЕ, инфрацрвена светлина врски;
поддршка
поддршка на микро sd картичка слот за складирање &Wifi wireless
Интелигентни
анализа
Стандард интелигентни видео анализа функции
Услуги функции
Поддршка за ВЕБ,OSD,на видео во живо пренос,поддршка движење откривање и IO аларм центар потсетници, како и екран pop-up) врска; JPEG фотографирање;обединета клиентот далечинско следење на софтвер,Hip2p
ONVIF
Поддршка onvif 2.

Сензор Големина:
НЕ AC Адаптер, ЕУ AC Адаптер, НИ AC Адаптер, велика Британија AC Адаптер, АУ AC Адаптер
Фокус:
2.8 mm, 3.6 мм, 6mm
Алармот Акција:
FTP Фото,e-mail Фото
Димензии (L x W x D)(mm):
40*40mm
Технологија:
Pinhole
Сензор:
CMOS
Поддржани Мобилни Системи:
iPhone OS,Android,Symbian,Windows Mobile
Бренд Име:
GENIUSPY
Поддржани Оперативни Системи:
Windows 7,Windows Vista,Windows 98,Windows 8,Windows XP
Ѕидот Заградата:
страна
is_customized:
Yes
боја:
Црна
Специјални Функции:
Вандалот-доказ
Видео Формат На Компресија:
H. 264
Висока Дефиниција:
1.3 Мегапиксели
Конективност:
IP/Безжична Мрежа
Број На Модел На:
ГШ-XTFW240CH
Напојување(V):
12v
Стил:
Мини Камера
Инсталација:
Вградени
Мрежен Интерфејс:
Wi-Fi/802.11/b/g
Сензор Бренд:
SONY
Тип:
ip камера
Потрошувачка На Енергија(W):
12V 2A или 1а
Леќа (mm):
3.7 mm pinhole леќа default
Објектот:
960P Мини Wifi Камера ,Мини WiFi IP Camera,Мини Wifi Ip Camera
senor:
1/3 AR0130 Ултра-ниско осветлување CMOS сензор 3518E+AR0130
лукс:
Боја 0.1LuxF1.2; Б/W 0.01 LuxF1.2
Аудио:
не ја поддржува
систем:
Вградени RTOS dual-core 32bit DSP(Hi3518E) чиста тешко компресија
За:
внатрешна употреба Wifi Ip Camera
Големина:
40x40x26mm
Поддршка:
Телефонот се види µ sd картичка&wifi
клучен збор:
безжичен wifi ip camera со micro sd картичка
Резолуција:
Главна струја

Најдобри понуди..