• Намалена цена
  • Неодамнешно
ПРАТЕНИКОТ HD 9-22mm 1/3 Varifocal Прирачник Ирис ИНФРАЦРВЕНА леќа КС за Надзор CCD Камера за видео надзор
zoom_in

ПРАТЕНИКОТ HD 9-22mm 1/3 Varifocal Прирачник Ирис ИНФРАЦРВЕНА леќа КС за Надзор CCD Камера за видео надзор

DEN 883.00 959.52

Количина на стоки
check Тековен


ПРАТЕНИКОТ HD 9-22mm 1/3" Varifocal Прирачник Ирис ИНФРАЦРВЕНА леќа КС за Надзор CCD Камера за видео надзор
Спецификации :
Агол на Гледање (AOV) : 13.3 да 30.0
Фокусна Должина : 9-22mm
Ирис Тип : Прирачник За Прилагодување
Фокус Тип : Прирачник За Прилагодување
Зум Тип : Прирачник За Прилагодување
IR се Корегирани : Да
Бленда : 1.4 за да го затворите
Леќи на Планината Тип : CS
Леќа Формат : 1/3"
Леќи на камерата Резолуција : MP (Висока Резолуција)
Леќа Материјал : Стакло
Минимална Објект Растојание (М О Д) : 0.3 м.
Домување"Метал
Боја : Црна
Тежина : 2.1 оз.
Ution :
Објективи се наменети за поголема слика сензор уред ќе работи на нова, помала големина на камерата. Сепак, ако објектив дизајниран за помал формат на слика сензор уред (т.е. 1/4") е поставена на поголемите еден (т.е. 1/3"), на сликата на мониторот ќе има темни агли.

Бренд Име:
Chuan Веи
Број На Модел На:
CW0922CS

Најдобри понуди..