• Неодамнешно
DOIT 3pcs/многу Мини Ултра-мали димензии ESP-М1 Сериски Безжичен WiFi Пренос Модул Целосно Компатибилни со ESP8266 Lua IoT рк играчка
zoom_in

DOIT 3pcs/многу Мини Ултра-мали димензии ESP-М1 Сериски Безжичен WiFi Пренос Модул Целосно Компатибилни со

DEN 360.00

Количина на стоки
check Тековен

com/Smart Arduino/SZDOITWi Ki/wiki/ESP8285-ESP-M1
Ултра-мали димензии;
Поддршка сериски да се Wi Fi;
Безжична транспарентен пренос;
Долги пренос со ултра-ниска моќност;
Поддршка outboard антена;
Имајќи висока температура до 125 ℃, во споредба со 85℃ за ESP8266.3 мм*15mm(За модул М1);
12.
P2 P наоѓање, P2 P ОДИ mode/ GC режим и P2 P моќ управување со
WPA/PA2 PSK и WPS;
802., за хардвер за забрзување. Особено, ESP8285 може да се користи како Wi Fi адаптер со SPI/SDIO и/или I2 C/UART интерфејс, кога тоа е да се примени на други MCU дизајн. СПЦ карактеристики
Вграден-во Tensilica L106 ултра-ниска моќност 32-битен ПРОЦЕСОР, главниот фреквенција поддржува 80 MHz and160 MHz, и RTOS;
Вграден-во TCP/IP протокол;
Вграден-во со еден канал 10-малку висока прецизност ADC;
Outboard интерфејс : HSPI, UART, I2 C, I2 S, IR-Далечински Controk, PWM, GPIO;
Длабок сон тековни е 10u A, намалување на-оф струја е помала од 5u A;
Се разбуди,поврзување и пренос на податоци пакет во рамките на 2ms;
На консумираат моќ е помал 1. Модул интерфејс
2* UART;
1*ADC;
1*En;
1*будење pin;
1*HSPI;
1*I2 C;
1*I2 S
Повеќе од 10*GPIOs Работна температура : -40℃-+125℃; Модул големина на :
12.3*20mm(За модул М2).11 b/g/n/e/I;
Поддршка Станица, Мека АП, Мека АП+СТА на владата;
Поддршка за Wi Fi Direct (P2 P);
Поддршка CCMP (ПС-MAC, пресметката на владата), TKIP (МИКРОФОН, RC4), WAPI (SMS4), WEP (RC4), конвенцијата на правата на детето итн.сум Она што е ESP8285?
ESP8285=ESP8266+1 M Флеш, имајќи висока температура е 125℃ (една за ESP8266 е само 85℃). ESP825 има целосна и комплетна Wi Fi fuction, кои можат да се користат самостојно и alsoused како slaver со други Hoster MCU, која може да почне директно од надвор-вграден Блиц.
ESP-М1 е куќишта со високи перформанси чип ESP8285, што е еднакво на ESP8266 чип плус 1 МИЛИОН Flash.0 Mw (DTIM3) кога во застане со статус;
Изградена во 1 M бајтен за SPI Флеш.11 securitycertification : пред сертификација и TSN
Поддршка 802. Повеќе на важност, код што е програмиран во ESP8266 може да се користи за ESP8295 intactly.Службен вики : вики. Чип ESP825 е куќишта на напредни Tensilica е L106 32-битен ПРОЦЕСОР, заедно со SRAM.

Број На Модел На:
ESP-М1
Бренд Име:
SZDoit
Компатибилен Марка/Модел:
Никој

Најдобри понуди..