• Намалена цена
  • Неодамнешно
Бесплатен Превозот на Големо NIO-T6B 1W/6W Сребрена Боја за Антена Bluetooth Емитува Радио со КОМПЈУТЕР за Контрола на
zoom_in

Бесплатен Превозот на Големо NIO-T6B 1W/6W Сребрена Боја за Антена Bluetooth Емитува Радио со КОМПЈУТЕР за

DEN 4514.00 4752.00

Количина на стоки
check Тековен


Бесплатен Превозот на Големо NIO-T6 B 1 W/6 W Сребрена Боја за Антена Bluetooth Емитува Радио со КОМПЈУТЕР за Контрола на
НЕМА.
Објектот
Технички Параметар
1
RF Излезна Моќност
1 W/6 W
2
Работен Напон
DC12 V
3
Работат На Струјата
<3А
4
Фреквентен Опсег
76-108 MHz
5
Фреквенција Стабилност
±10 ППМ.
6
Фреквенција Чекор
100 KHz
7
Работа Темп.
-10℃-40℃
8
Излезна Отпорност
50Ω
9
Аудио Нарушување
0.3%
10
Bluetooth Растојание
≥5 метри
11
Зачестеност Одговор
50 Hz~15000 Hz
12
Модулација Фреквенција Форумот
±75 KHz
13
Големина
144x100x54mm
14
Тежина
550g
Пакетот Вклучува :
1*NIO-T6 B 1w/6w fm transmitter (сребрена боја)
1*3.5 mm аудио кабел
1*12 V/3А напојување
1*телескопски антена

Нашата Компанија
Нашите Сертификација

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
NIO-T6B
Бренд Име:
NIORFNIO
Напон:
12V

Најдобри понуди..