• Неодамнешно
Godox TT350C 2.4 G TTL 1/8000s Блиц на Камерата Speedlite за Canon 5D Mark III, 80D, 7D, 760D, 60D, 600D, 30D, 100D, 1100D Камера
zoom_in

Godox TT350C 2.4 G TTL 1/8000s Блиц на Камерата Speedlite за Canon 5D Mark III, 80D, 7D, 760D, 60D, 600D, 30D,

DEN 4075.20

Количина на стоки
check Тековен

Црвениот LED показател ќе светне кога блицот е подготвена. (60 минути ако е поставено како роб)
Sync Активирање Режим : Hotshoe, Оптички предизвикувајќи
Објектот Големина на : 14 * 6.
Како господар единица, TT350 C може да го контролира следново роб единица модели : AD600, AD600 M, AD36 II-C, AD360 II-N, V860ⅡC, V850ⅱ, TT685 C, TT600.6~4m / Периферија : 0.5 во
Објектот Тежина : 206g / 7.4 G безжичен пренос и 30 метри понатаму пренос.
GN36 (m ISO100, @105mm), 22 чекори на излезна моќ (1/1~1/128).2 s рециклирање време, 210 целосна моќ трепка (користење 2500m Ah Ni-МЗ батерии).) Центар : 0.5 m
Поддржано Од : АА батерии, Ni-МЗ батерии (се препорачува) или 2 * LR6 алкални батерии
Рециклирање Време : Околу. Fn обичај функција settings и да издржи прегреат функција. (1/1 излез @105mm) : 36 (m ISO 100)
Флеш Покриеност :
24 за да 105mm
※ Auto zoom (Флеш покриеност поставите автоматски да одговара на фокусно и големина на слика)
※ Прирачник за зумирање
※ Замав / нервира флеш главата (отскокнување флеш) : од 0 до 270° хоризонтално и -7° до 90° вертикално
Флеш Времетраење : 1/350 да 1/20000 секунди
Изложеност на Системот за Контрола : TTL autoflash и прирачник флеш
Флеш Компензацијата на Експозицијата(FEC) : Прирачник ФЕВРУАРИ : ±3 запира во 1/3 запре зголемувања (Прирачник FEC.
Поддршка TTL/M/Мулти/S1/S2 режими, 24-105mm auto/manual zoooming.
Целосна Моќ Трепка : Прибл.
Спецификации :
Бренд : Godox
Модел : TT350 C
Компатибилни Апарати : За Canon 5 D Mark III, 80 D, 7 D, 760 D, 60 D, 600 D, 30 D, 100 D, 1100 D, Дигитални X, итн
Водич Бр.4 G безжична X системот, TT350 C е целосно компатибилен со другите производи на Godox.
Целосна поддршка за E-TTL функции, поддржува ХСС (max. 1/8000s), пред & задна завеса sync, FEC, мулти флеш, прирачник флеш, итн. 210 (2500m Ah Ni-МЗ батерии)
Заштеда на енергија : Енергија исклучува автоматски по околу.2 секунди (eneloop Ni-МЗ батерии).3 оз
Пакет Листата :
1 * Godox TT350 C Флеш
1 * Заштита Торба
1 * Мини Стојат
1 * Упатство (На Англиски Јазик & Кинески)
1 * Флеш diffusers
1 * 20 боја diffusers (Бесплатен Дар)
1 * 3 во 1 леќа комплет за Чистење (Бесплатен Дар).

Екранот:
Yes
Пакет:
Yes
Температура На Боја:
5600k
Бренд Име:
Godox
Извор На Енергија:
АА батерии
Извор На Светлина:
LED
Големина (WxHxD):
140 * 62 * 38mm
Број На Модел На:
TT350C
TTL:
Yes
Тежина:
0.35
Компатибилен Камера Бренд:
CANON

Најдобри понуди..