• Намалена цена
  • Неодамнешно
DC12V 5L Трансфер Пумпа Extractor Масло Течност Scavenge Вшмукување Правосмукалка За Автомобил Брод
zoom_in

DC12V 5L Трансфер Пумпа Extractor Масло Течност Scavenge Вшмукување Правосмукалка За Автомобил Брод

DEN 1188.00 1448.64

Количина на стоки
check Тековен

15" Штекер ПВЦ цевка Должина : 150cm Најлон цевка Должина : 100cm Месинг цевка Должина : 70cm Нема Мало Пакет Количина : 1 Сет Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме!

Пакетот вклучува : 1 x Пумпа за Масло
1x 11mm Штекер ПВЦ цевка
1x 6mm Најлон цевка
1x 5mm Месинг цевка

. Ќе треба да се инсталира на цевки и фитинзи повторно.8" Клипови Должина : Околу.
Опис :
100% сосема нов и висок квалитет на Материјалот : Метални + Пластика Боја : Црна Оценет Напон : DC 12 V Номинална Моќност : 60 W Максимален Проток : 5 L/min Максимум Притисок : 0.89" Должина : Околу.8 MPA Примена : Широко се користи во општите индустриска опрема, медицинска опрема, хемиски опрема, бродоградба, пијалоци, тепих и подот чистење, прочистување вода и третман на вода опрема, возило за чистење, земјоделски прскање, zo цевковод притисок, воздухот чистење ладење, јаглен и металуршки индустрии Како да го користите : Почне да се кандидира на автомобил на моторот за некое време, кога температурата на маслото да се врти се околу 50 степени, започнете со транспорт на нафта се Поврзете на пумпата за моќ, се работи за време, и да ги набљудува дали влезот и излезот е нормално Отворена филер капа,да се добие контролната шипка надвор, сила на цевка во дното на заеднички, додека на цевката не се движи, Тогаш стави на доводна цевка од нафта контролната шипка во во крајот (цевката во дното на резервоарот, на дното конкавна место, со цел да пумпа за масло целосно) Како без масло или транспорт до многу бавно или intermittently, тоа е генерално се предизвикани од лабава цевки и фитинзи.) По транспорт на нафта, отстранување на цевка, а потоа се кандидира на пумпата за некое време, пумпа на останатите масло во внатрешноста на транспорт на чист, или пумпа за вода за време додека пумпа главата добива чиста Ако не сте тоа се користи за долго време, тоа може да немаат вшмукување, а потоа само се прелива вода во пумпата, и да ја стартувате пумпа за неколку минути, додека воздухот е сите надвор Забелешка : Ако сакате да ја поврзете оваа пумпа да AC, ќе ви треба енергија конвертор Пумпа Дијаметар : Прибл.

Тип На Објект:
Пумпи
Објектот Тежина:
0.87kg
Напон:
DC 12V
Име На Модел:
090E5A3038
Објектот Дијаметар:
4.8cm
Материјал Тип:
Метални + Пластика
Бренд Име:
QILEJVS
Објектот Должина:
14.5cm
Номинална моќност:
60W
Максимален проток:
5L/min
Максимален Притисок:
0.8 MPa

Најдобри понуди..