• Намалена цена
  • Неодамнешно
Привремен Лажни Злато тетоважа Водоотпорен Вода Трансфер Налепници сјајот рака Синџир Ѓердан Жените Убавината секси Флеш Телото Уметност
zoom_in

Привремен Лажни Злато тетоважа Водоотпорен Вода Трансфер Налепници сјајот рака Синџир Ѓердан Жените Убавината

DEN 14.00 38.40

Количина на стоки
check Тековен


Не е за деца под 3 години. Внимателно да ги собереш овој исклучи. Се спротивстави на поривот да ѕиркаат вашиот привремена тетоважа. Чувајте се пациентот за околу десет минути.
Притиснете влажна крпа или сунѓер преку тетоважа хартија.
ГУШЕЊЕ ХАЗАРД-МАЛИ ДЕЛОВИ.

Dab на малку на база на вода лосион.
Производи екранот Производи спецификации Оригинални слики↓ Производи покажува на кожата ↓
Како да се Примени Привремена Тетоважа
Започнете го со чиста, сува кожа .Pls да ни оставите вашата e-mail адреса по цел во случај на било јасно."
Излупете исклучување на јасна поддршка. Привремени тетоважи се прават со мастило, што значи дека тие се одбиваше од страна на кожата природни масла. Исечете околу тоа со остри ножици, бидете внимателни да не клип дизајн себе, додека сте одделени од "флеш лист. Таа се одржи во место, и нека тоа не ти се лизга низ, па дури и ако сака да.
Мојот привремени тетоважи се чувствуваат леплива. Додека си седи, обидете се да се движат како што е малку што е можно.
Одберам вашата тетоважа. Не го прават ова секој ден, иакоможете да се исуши кожата. Во овој момент, вашата тетоважа е заштитен со тенок слој од јасно пластика. Избегнувајте чистење на областа премногу тешко, сепак. Потврдете дека сакате да се применува на тетоважа на самото место можете само да исчистат, а потоа ставете лицето страна од вашата кожа. За да добиете најмногу комплетна слика, ќе ви треба малку трпение. Следниот пат, бидете сигурни да се исуши кожата, пред да аплицираат за вашата тетоважа. Како да го сменам тоа?
Не ти сува вашата кожа? Ако не, тоа може да биде причина дека вашата тетоважа се чувствува тој начин.
Q&A
Колку долго не остане на за?
Тоа се разликува во зависност од тоа каде се поставени, колку често ќе туш, и ако тоа се трие против облека. Треба да бидете во можност да се види на светло-обоени, огледало слика верзија на тетоважата ќе си планира да се применува на кожата.

Големина:
10.2x21CM
Бренд Име:
во живо на песната
Број На Модел На:
MT009
Тип:
Привремена Тетоважа

Најдобри понуди..