• Неодамнешно
Бесплатен Превозот Прилагодено Рака Разнесени Стакло Дома Декор Chihuly Лустерот
zoom_in

Бесплатен Превозот Прилагодено Рака Разнесени Стакло Дома Декор Chihuly Лустерот

DEN 62400.00

Количина на стоки
check Тековен

Ние сме биле превозот стакло низ целата земја, за многу години и може да се верува со вашиот shippment, ве молиме овозможи 3-4weeks за испорака, иако повеќето наредби ќе пристигне во 2-3weeks. 50% депозит, рамнотежата, пред превозот за цел над $5,000.
Влезен напон е 110 V, 220 V, 240 V, може да се користи во светот.
Q6 : Како стакло плочи се sticked на ѕидот?
Ние нудиме нерѓосувачки челик првенство и проширување завртка, можете да ја завршите инсталацијата во рок од 1 минута. Comany Информации : Ние поголеми во обезбедување на profuse дизајнот на разнесени стакло лустери, декоративни кристал осветлување и murano стакло уметност со изобилство искуство. Кујна светла, Бања светла, Разнесени светла, Кристал на светлина, Murano стакло tabletop, Стакло sculoture, Ѕид уметност.
Прифати разликата ако имате цел тоа!)
Превозот и Пакет :
Превозот е секогаш 100% се БЕСПЛАТНО од целиот свет од страна на ЕМС. Тоа е нормално да имаат неколку парчиња скршено но не грижете се, бидејќи ние снабдување со овие резервни делови за замена, покрај имаме многу добра и професионален пакет со инсталација настава и слики.
Q4 : Дали ќе го прифати Кредитна Картичка, Visa, Paypal, итн. Инсталацијата е многу слична со ставање на тавански вентилатор и уредување на стаклени парчиња, всушност се забавуваат!
Q3 : Се овие стаклени елементи скршен лесно за време на испорака?
Ние пак ги со 1pc/5-слој извоз картон, светилка рамка К/D пакување со густа пена во внатрешноста, стаклена се спакувани одделно со поли торба и пена, секој пакети се нудат со англиски инсталација настава и слика.
Q2 : Како да се соберат лустерот и скулптура? Се лустери може да бидат обесени на таванот директно ?
Инсталација настава ќе бидат обезбедени, вие само треба да се стави произлегува со метална рамка соодветно. Секој лустерот пристигнува со лесен-за-користење installtion водич и ние сме среќни да ви прошетка низ инсталацијата преку телефон. плаќање ?
Сите ние се прави бизнис од страна на T/T(Телеграфска Трансфер) или Western Union.

Тип На Објект:
Лустери
Број На Модел На:
LR048
сертификација:
УЛ,CE
Заврши:
Железо
Сенка Ветер:
Надолу
Сенка Тип:
Чисто Стакло
Извор На Енергија:
AC
Тело Материјал:
Стакло
Гаранција:
7 дена
База Тип:
E14
Извор На Светлина:
LED Светилки
Е Светилки Вклучени:
Yes
Е dimmable:
No
Стил:
Арт Деко
Напон:
110-240V
Инсталација Тип:
Semiflush Планината
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
Wattage:
3w/led
боја:
сопствени направени
Големина:
Custom made
MOQ:
1Piece Murano Стакло Лустерот
Примена:
Дома ,Хотел ,Лоби
Материјал:
Разнесени Стакло,Стакло Murano
Извор На Светлина:
LED
Стил:
Модерната Уметност Оркестарот
време на испорака:
15days
Техника:
Рака Разнесени

Најдобри понуди..