• Неодамнешно
сонце лустерот рачно изработени DIY лустерот осветлување спална соба оркестарот осветлување
zoom_in

сонце лустерот рачно изработени DIY лустерот осветлување спална соба оркестарот осветлување

DEN 45600.00

Количина на стоки
check Тековен

Инсталацијата е бриз со нашите лесен-за-користење упатство за инсталација. Инсталација настава и. Повеќето од нашите светлина фитинзи може да се направи во различни големини и во согласност со барањата на клиентот. Ние се справи со повеќето од познатите осветлување дизајнери за да се покријат сите осветлување концепти од ажуриран дизајн за селски земјата куќа стил.
Q2 : Како да се соберат лустерот и скулптура? Се лустери може да бидат обесени на таванот директно ?
Инсталација настава ќе бидат обезбедени, вие само треба да се стави произлегува со метална рамка соодветно. Достапна во само 1 големина. Кујна светла, Бања светла, Разнесени светла, Кристал на светлина, Murano стакло tabletop, Стакло sculoture, Ѕид уметност.
Q6 : Како стакло плочи се sticked на ѕидот?
Ние нудиме нерѓосувачки челик првенство и проширување завртка, можете да ја завршите инсталацијата во рок од 1 минута. Сите лустери може да биде рамна монтирани или спушти до 80inches од таванот со нашите прилагодливи кабел-брави.
Компанијата Информации
Ние главните во обезбедување на profuse дизајнот на разнесени стакло лустери, декоративни кристал осветлување и murano стакло уметност со изобилство искуство. Тоа може да биде забавно да се инсталира од себе и да се направи уникатен стил како ви се допаѓа.
Пакување & Испорака
Превозот :
Превозот е секогаш 100% се БЕСПЛАТНО од целиот свет од страна на ЕМС. Сите пакети осигурени против кршење. Имаме боја шема за вашиот референца. Светилки се достапни преку врвот на лустерот. Со цел да им понудиме на нашите клиенти широк спектар на модерни и традиционални производи, ние сме активни во следниве сегменти. Имаме широка палета парична казна украсни производи во нашиот изложбен салон и различни избори на врвен квалитет и uniqur осветлување производи. На големина и боја може да се прилагоди . Оваа предност не само што заштедува нашите клиенти време, но нивните пари премногу. Paypal е исто така достапни за мали цел. Најчесто поставувани ПРАШАЊА
П1 : Дали овие парчиња достапни во различни бои и големини? Yes (да).

Тип На Објект:
Лустери
сертификација:
УЛ,CE
Стил:
Современа
Заврши:
Железо
Сенка Ветер:
Надолу
Сенка Тип:
Чисто Стакло
Број На Модел На:
LR454-H
Извор На Енергија:
AC
Тело Материјал:
Стакло
Гаранција:
7days
База Тип:
E14
Карактеристики:
Арт Деко
Извор На Светлина:
LED Светилки
Е dimmable:
No
Е Светилки Вклучени:
Yes
Напон:
110-240V
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
Инсталација Тип:
Флеш Планината
Wattage:
3w/led
Име на производ:
модерната лустерот
Точка Бр.:
LR454-H
Стил:
Chihully стил
боја:
како што е прикажано на слика или прилагодени
Број на Светла:
6-8
Материјал:
Borosilicate стакло/Murano стакло
време на испорака:
7-20days
Пакување детали:
1pc/5-слој извоз картон со густа пена
Напон:
UL 110V-120V VDE 220V-240V

Најдобри понуди..