• Намалена цена
  • Неодамнешно
батерија за таблет 3000MAH 4045145 Литиум полимер Таблета Батеријата со заштита на одборот За Таблет SOAIY M701 Teclast P76A
zoom_in

батерија за таблет 3000MAH 4045145 Литиум полимер Таблета Батеријата со заштита на одборот За Таблет SOAIY

DEN 425.00 566.40

Количина на стоки
check Тековен

корисна терминал, мини диск плеер, и др.
Зошто да изберете нас
1.2 V
3
Номиналниот напон
3.DVD, PDA ,GPS,Преносни,мобилен телефон, лаптоп,
2.
4,Сина Taiyang да додадете на управување со проектен циклус (Над задолжен заштита,во Текот на испуштање на заштита,во Текот тековната заштита,Краток заштита),додадете жица или конектор според вас барања.Изберете нас, бидејќи на вашата мудрост.
2,сликата Ја покажува производот е конвенционален тип на батерија која направени од страна на нашата фабрика,специфични модели може да бидат дизајнирани и направени од страна на нашата фабрика според вашите барања.Најдобри за Вас.30 V
10
Max. полнење напон
4.7 V
4
Номиналниот капацитет
3000m Ah 0.
Апликации :
1.
5,Батерија, големина на пакување може да се прилагоди според клиент 's барања.R/C играчки, моќ-управувано алатки & играчка,
4.
Објектот
Спецификации
1
Полу-готови ќелија
4045145
2
Полнење напон
4.)
8
Температурата на работа
Полнење : 0 ~ 45
Празнење : -20 ~ 55
9
Max.0 g
Предност :
1, Висока густина на енергија
2,Висока работен напон за еден батеријата клетки
3, Загадување-бесплатно
4, Долг циклус живот
5,Без меморија ефект
6, Капацитет, отпор, Напон, платформа време конзистентност е добро
7, Со кратки-коло производство функција, безбеден и сигурен
8, Добра конзистентност, низок само празнење
9,мала тежина, мали и прилагодена големина
10,Широк апликација за електроника и индустрија
Литиум батерија набавки информации :
1,стокови цена е привремено цена,за повикување само.
3,Сина Taiyang исто така, може да се прилагодите на примерок,се направи инструментално според вашите барања или како што примерокот ќе снабдување.Ние сме фабрика и трговското друштво од 2003 година, 12 години искуство и професионален.2 V,тогаш CV(константен напон 4.точната цена во зависност од моделот, количина,или други услови може да биде.3 продажни тимови и 5 КК и по-сервис тимови.

Бренд Име:
Литар енергија на батеријата
Пакет:
Yes
Капацитетот На Батеријата:
3000MAH
Број На Модел На:
4045145
Компатибилен Бренд:
Леново
Номиналниот Капацитет:
3000MAH
Тип:
Li-полимер
is_customized:
Yes
Големина:
XXX
Услуга:
Продавница гаранција
Батеријата Својства:
оригиналниот

Најдобри понуди..