• Неодамнешно
обичај краток навој-на крајот на пролетта plungers мини топката plungers BBPY6
zoom_in

обичај краток навој-на крајот на пролетта plungers мини топката plungers BBPY6

DEN 138.24

Количина на стоки
check Тековен


Топла Продажба Заострените Совет Тема Knob Клипот Pin Fastener BBPY6 Врати Тип I ndexing Клипот :
Заеднички индексирање plungers се : авто-заклучување индексирање клипот, се врати индексирање клипот, рачка клипот, топката заклучување со pin, се повлече прстен pin, итн. Главно широко се користи во автоматизација опрема, мувла, автомобилската, фитнес опрема и така натаму. Лесен за инсталација и ниска цена. Заедничко тело материјал на knob клипот е : јаглероден челик : SUM23 S45 C, цврстина до HRC50-60, од нерѓосувачки челик има SUS304, висока цврстина SUS440 C цврстина до HRC 45 степени.
Настава :
За поврат тип
1. Предниот крај е нормално во protuberant статус.
2. Пред крајот ќе биде повече назад кога влече назад.
3. Ако ослободување knob, пред крајот ќе се врати protuberant статус на сила на внатрешниот пролет.
Настава за авто-заклучување тип :
1. Предниот крај е нормално во protuberant статус.
2. Пред крајот ќе биде повече назад кога извлекувајќи knob.
3. Ако се ротира за 90 степени под одржување на предниот крај во извлекувајќи, можете да го заклучите статусот на retracting назад.
4. Ако сакате да се стави крај на заклучување статус, само треба да се ротира за 90 степени под одржување извлекувајќи.
5. Ако ослободување knob, пред крајот ќе се врати protuberant статус на сила на внатрешниот пролет.
Пример за означување на клипот ce на внатрешниот пролет.
Спецификација :
Повеќе Индексирање Plungers :
М ain производи во нашата фабрика :
Работилница покаже :

Тип На Објект:
Иглички
is_customized:
Yes
DIY Материјали:
Металугрија
Број На Модел На:
MIQI BBPY3
Име на производ:
Индексирање Клипот
Производ материјал:
Јаглероден челик или од не ' рѓосувачки челик за телото, Алуминиум Легура за knob
Стандард:
MISUMI, TOHATSU, УДАР, HASCO ИТН.
сертификација:
ISO9001
Инспекција:
100% КК инспекција
Услуга:
Не-стандардни/ OEM/ ODM/ прилагодени
Големина:
6
игла должина:
13mm
Дизајн На Софтвер:
AutoCAD/UG/Solidworks

Најдобри понуди..