• Неодамнешно
(60PCS/Многу) 3 Години Гаранција Dimmable LED Сијалица Par38 LED Светло 15W КОЧАН Таванот Светилка на Вниманието
zoom_in

(60PCS/Многу) 3 Години Гаранција Dimmable LED Сијалица Par38 LED Светло 15W КОЧАН Таванот Светилка на Вниманието

DEN 20736.00

Количина на стоки
check Тековен

Par38 LED Сијалица
Опис На Производот : 1. Спецификација : LED Сијалицата 2. Чип бренд : Bridgelux 3. Моќност : 15 W 4. LED Количина : 15pcs
5. Прозрачна Флукс : 1500 LM
6. Влезен напон : AC85-265 V 7. Боја : Кул Бело,Топло Бела и Природните Бела 8. Животниот век : 50000 H 9. Гаранција : 3 години 10. Сертификат : CE,LVD,EMC,Ro HS и препораките на FCC 11. Место : Кина 12. Производителот директна продажба. LED Сијалица Функција : 1. Нови висока ефикасност постојан струја диск 2. Цврст-држава, висок шок / вибрации отпорни 3. Лесен за инсталација, шок доказ и потрес на мозокот-доказ 4. Енергија-заштеда : Заштеда од 90% од енергија отколку традиционалните блескаво светилка 5. Животната средина-пријателски Без УВ или IR зрачење, ниска топлина со зрачење, меркур бесплатно, без загадувачките материјали во процесот на користење. LED Сијалица Пакет : 1. 1pcs/хартија кутија. 2. Според условот на купувачи.

Емитуваат Боја:
Бела, Топло Бела, Природни Бела
Wattage:
15w
Поддршка Dimmer:
Да, Нема
Тип На Објект:
LED Светилки
Led Сијалица Тип:
Вниманието Сијалица
Напон:
85-265V
сертификација:
CE,FCC,RoHS,EMC,LVD,CCC
Просечен Живот (часот):
50000
Број на LED Чип:
15 компјутери
Обликот:
Пламен
LED Чип Модел:
Висока моќност 1W
Зрак Агол(°):
45°
Повод:
дневна соба
Прозрачна Флукс:
1000 - 1999 Lumens
База Тип:
E27
Температура На Боја:
Топло Бела (2700-3500K)
Моќ Толеранција:
5%
Должина:
0.13m
LED Чип Бренд:
Bridgelux
Фактор на моќност:
0.95
заштеда на енергија:
90%
CRI:
80Ra
Материјал:
Алуминиум
PCB Материјал:
алуминиум PCB
Прозрачна Флукс:
100-110lm/W
Чип големина:
45mil
Гаранција:
3 Години
Животен век:
50000H
Име на производ:
par38 led сијалица

Најдобри понуди..