• Намалена цена
  • Неодамнешно
Висок Квалитет 20W 18V Поликристални Силикон Соларен Панел За 12V фотонапонската Дома Со Кабел Бесплатен Превозот
zoom_in

Висок Квалитет 20W 18V Поликристални Силикон Соларен Панел За 12V фотонапонската Дома Со Кабел Бесплатен Превозот

DEN 2619.00 2976.00

Количина на стоки
check Тековен

Ние ќе брод да ја стандардната адреса во Alipay, ако не информира нас.5, 25 степен, 1000 W/Квадратни метри
Како да се избере соларни панели :
Оваа табела го покажува сончевиот систем конфигурација односот помеѓу чување батерии и соларни панели. Тест состојба : СУМ 1.
Настава : превозот времето е зависи од купувачот царинење време или виша Сила. Отворете circruit напон (Voc) : 21. Максимална моќност (Pmax) : 20 W
4. Ако купувачот сакаат повеќе да ги користат побрзо превозот метод, како и ЕМС, DHL и сл, ве молиме да комуницирам со нас за зголемување на превозот.
DC акумулатор
Соларен Панел
1. Човекот-направени се оштетени, купувачи да преземе целосна одговорност. Ние ќе работиме со вас да ги реши сите проблеми
.5 V ~ 9 V
12 V
15 V ~ 18 V
Апликации : Мали дома енергетски систем Наука проекти Образование Електронски апликации Полнење DC тесто
Пакети и вклучува :
1 * Соларен панел
1. Ве молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни и неутрални повратни информации. Ние зависи од нашите cust
mer задоволство да се успее. Краток circruit струја (lsc) : 1. Ви даваат најдобри шопинг искуство е наше задоволство.
Висок Квалитет 20 W 18 V Поликристални Силикон Соларен Панел За 12 V фотонапонската Дома Со Кабел Бесплатен Превозот
Карактеристики :
1.
2) Ако стоката (вкупна цена вклучувајќи го и превозот е помалку од 10 USD) има проблеми со квалитетот, ние ќе испрати нов производ во купувачот следна цел; ако купувачот не?т планирате да направите нова цел во блиска рок, купувачот може да го плати ја превозот цена и побара повторно да прати нов производ. Откако ќе ја напушти позитивни повратни информации, нашиот систем ќе ви даде позитивни повратни информации во ист ден. Време на испорака :
1) Транспорт развиените земји е околу 7-45 дена
2) Далечински земји е околу 2-8 недели
5. Бренд-нови ROHS одобрен соларен модул
2. Ако купувачот не ја прими стоката во долго време, се надеваме дека купувачот може да го контактирате вашиот царинските или локалните поштата, со цел да се добие стоки наскоро.

Број на Панели:
1
Големина:
405*340*18MM
Количка За Соларен Панел:
No
Тип:
Соларен Панел
Флексибилни Соларни Панел:
No
Номиналниот Капацитет:
20W
Бренд Име:
BUHESHUI
Материјал:
Поликристални Силикон
Број на Клетки:
72
Max. Моќност:
20W
Број На Модел На:
20W18V-Стакло

Најдобри понуди..