• Намалена цена
  • Неодамнешно
13.56 mhz IC UID Променливи 1K s50 на унодц MF1 libnfc RFID ISO14443A картичка Блок 0 сектор запишување За IC Копир
zoom_in

13.56 mhz IC UID Променливи 1K s50 на унодц MF1 libnfc RFID ISO14443A картичка Блок 0 сектор запишување За

DEN 22.00 24.96

Количина на стоки
check Тековен


Оваа картичка како нормална работа на IC card, безконтактни читач на картички 1 к s50 на унодц стандарди. Само сектор 0 нула сериски број/чип производители (UID) може да биде програмиран да било место што сакате да UID.
UID картичка блок 1 и 0 (UID) може да се уредува.
блокови 0 директно со нормален не-контакт картичка читателот да чита и да пишува опрема модификација, не е потребна посебна опрема.
стандардната лозинка 12 F, FFFFFFFFFFFF
Нула сектор може да се повтори за да напишете UID копчето картичка
Капацитет на складирање : 1 - 16 партиции, две група на секоја партиција лозинка
Оперативен фреквенција : 13.56 MHZ
Брзина на комуникација : 106 kboud
Читање и пишување на далечина : 2.5 10 cm
Избрише : број > 100000 пати
Складирање > 10 години
Материјали за пакување : ПВЦ, ПЕТ, БАКАР 0.13
Енкапсулација процес : автоматско ултразвучно автоматско на растенијата линија/допир заварување
Производство стандард : ISO 14443, ISO 14443
Примена : важат за вода метар припејд, кампус id, автопат tolls, паркинг, автобус на чуваат вредност картичка, заедница управување со
Пакет листа : 1* 13.56 mhz IC UID Променливи 1 K s50 на унодц MF1 libnfc RFID ISO14443 A картичка Блок 0 сектор запишување За IC Копир

Бренд Име:
Jedrek
моќност:
Пасивни Картичка
Чип Вид:
Безконтактни IC Card
Признавање На Чекање:
Читање-пишување
Фреквенција:
13.56 MHz
Број На Модел На:
UID
Контури:
ISO Картичка

Најдобри понуди..