• Намалена цена
  • Неодамнешно
Обичај Било која Големина Mural Позадина 3D Природа, Пејзаж Ѕидното Сликарство Дневна Соба ТВ Троседот Позадина Ѕид Дома Декор De Papel Parede
zoom_in

Обичај Било која Големина Mural Позадина 3D Природа, Пејзаж Ѕидното Сликарство Дневна Соба ТВ Троседот Позадина

DEN 460.00 902.88

Количина на стоки
check Тековен


Доколку купите повеќе од 7 метри квадратни, во многу земји, ние може да ви даде бесплатен превозот од express.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА 1 : Што е со големина на mural позадина ?
Ова е прилагодено mural позадина. Ве молиме изберете количество 3 во ред.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА 6 : тоа Е целата mural ?
Нема.
Но, било која големина е целокупната шема. Тоа ќе се намали во неколку парчиња, со цел дека тоа би можело да одговараат за меѓународен превозот.
DIY за вашата сакана соба, ќе биде најдобар дизајнер за вашиот дом. Ви благодариме !
Производот се покаже
Материјал availab ле
Слама Текстура Имитација На Кожа
3 D Врежана Водоотпорен Платно
Вистински Производ шоу
Ќе треба на овие алатки
.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА 3 : ми треба 1 сет на mural позадината, големината е 1. Не постои било лепак или испуштање во прав на задниот дел од тоа.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА 5 : Е mural позадина самолепливи ?
Нема.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА 2 : Што е материјал од mural позадина ?
Т тука се 4 материјал на располагање да ги изберат (S traw текстура / 3 D врежана / Имитација на кожа / водоотпорен платно).
Опис
Точка Бр : BS189
4 Материјал достапни : 3 D Врежана / Слама текстура / Имитација на кожа / водоотпорен платно
Употреба : дневната соба / Спалната соба / Свадба Куќа / Дете Соба / Студија
Стил : Природа, Пејзаж
Боја : Како на сликата sho wn
Големина : стандардната големина е како што е подолу
1 квадратен метар=140cm(W) x 70cm(H) (4'7" x 2'4") ft
2 квадратен метар=200cm(W) x 100cm(H) (6'7" x 3'3") ft
3 квадратен метар=220cm(W) x 140cm(H) (7'3" x 4'7") ft
4 квадратен метар=250cm(W) x 160cm(H) (8'2" x 5'3") ft
5 квадратен метар=280cm(W) x 180cm(H) (9'2" x 5'11") ft
6 квадратен метар=300cm(W) x 200cm(H) (9'10" x 6'7") ft
7 квадратен метар=330cm(W) x 210cm(H) (10'10" x 6'11") ft
8 квадратен метар=360cm(W) x 230cm(H) (11'10" x 7'6") ft
9 квадратен метар=380cm(W) x 240cm(H) (12'5" x 7'10") ft
10 квадратен метар=400cm(W) x 250cm(H) (13'1" x 8'2") ft
11 квадратен метар=420cm(W) x 260cm(H) (13'9" x 8'6") ft
12 квадратен метар=440cm(W) x 270cm(H) (14'5" x 8'10") ft
13 квадратен метар=460cm(W) x 280cm(H) (15'1" x 9'2") ft
14 квадратен метар=480cm(W) x 290cm(H) (15'9" x 9'6") ft
15 квадратен метар=500cm(W) x 300cm(H) (16'5" x 9'10") ft
16 квадратен метар=500cm(W) x 320cm(H) (16'4" x 10'5") ft
(PS : Ние би можеле да го прилагодите било која големина според вашето барање, како и .

Димензии:
1 квадратен метар
Функција:
Мувла-Доказ,Чад-Доказ,Влага-Доказ,Soundproof,Водоотпорен,Топлинска Изолација,Звук-Апсорбирање,Анти-статички
Полнење Единица:
Јуани/Ролна
Тип:
Текстилни Позадини
Функција:
Mildew Отпорни,Екстра Дебели,животна Средина Пријателски,Формалдехид-бесплатно
Материјал:
Дрво влакна позадина
Површински Третман:
Слама
Стил:
Класичен
Шема:
Yes
is_customized:
Yes
Употреба:
Забава,Администрација,Трговија,Апарати За Домаќинство
Употреба:
дневна соба
Број На Модел На:
BS189
Бренд Име:
jiadou
Текстилна Тапета Материјал:
Не-плетени

Најдобри понуди..