• Неодамнешно
Пред-продажба Zhiyun Мазна 4 3-Axis во Фокус се Повлече & Зум Способност Рачни Gimbal Стабилизатор за iPhone X 8 7 Плус Samsung S8+ S8
zoom_in

Пред-продажба Zhiyun Мазна 4 3-Axis во Фокус се Повлече & Зум Способност Рачни Gimbal Стабилизатор за iPhone

DEN 6672.00

Количина на стоки
check Тековен

Видео Заедница, Како професионална gimbal видео споделување заедница, Lightollector содржи сите стабилизатор вежби и суштества од светот на корисниците.
Објектот Следење : што Можете да ги обликувате објектот што сакате да ги пратите на екранот, и стабилизатор може да го направи останатото. Споделување на вашата работа, ќе добие шанса да се победи големи награди или дури да стане договор создател со Zhiyun.
Phone Go Режим за размена на Инстант Сцена Транзиција : ослободување на потенцијалот на мотори во флеш да одговори на секој деликатна движење без одлагање.
Две-начин на Полнење со Подолго Траење : Мазна 4 може да се кандидира за 12 часа по ред. Уникатен Клип Дизајн единствена клип-up дизајн сфаќа лесно транзиција помеѓу режим на чекање и стартување на владата со виткање и проширување на хоризонтална рака на gimbal.4 v Излезниот Напон Стандард: 5 v Операција Температура Max:45 °C Стандардни: 25 °C Мин: -10 °C Батерија Траење Стандард: 12 h Лабораторија на податоци* Време на Полнење Стандардна: 3 h Стабилизатор Навалите Механички Спектар : Стандард: 240 ° Тркалаат Механички Спектар : Стандард: 240 ° Валидна Товар: Max: 210 g Мин: 75 g
. ви благодариме
Zhiyun Мазна 4 3-Axis во Фокус се Повлече & Зум Способност Рачни Gimbal Стабилизатор за паметен Телефон за i Phone X 8 7 Плус 6 Плус за Samsung Галакси S8+ S8 S7 S6 S5
Пакување Листа 1 x Zhiyun Мазна 4 Стабилизатор тип 1 x-C USB Кабелот 1 x Упатство за Корисникот 1 x Складирање Кутија
1 x TRM03 Tripod

Преглед :
Zhiyun Мазна 4 е Роден за Мобилни Филмаџии, претвора вашиот мобилен телефон во професионални кино камера, помагајќи ти да се создаде стабилна и мазна снимки со само вашиот телефон.
3) Ако немате трпение да чека, ве молиме да не го купите,ако сте го купиле, ве молиме да се прошири на испорака дена. Чеканот боја, текстура додава уникатен сјај со повеќе разумни рака-се чувствуваат.
Фокусот се Повлече & Зум Способност : со професионален и delicated handwheel можете да зумирате или одзумирате, како сакате да се земе close-up снимки; Со притискање на FN switch копчето, handwheel е конфигуриран во фокусот puller, помагајќи ти да се постигне со висока прецизност се фокусира на промените во реално време.

Titling Агол:
360
Полнење на Мобилен Уред:
No
Функција:
По режим на снимање
Број На Модел На:
Zhiyun Мазна 4
Вертикална Снимање:
Yes
Камерата Интеграција:
No
Конфигурирани За:
Паметни Телефони,DSLRs
Тип:
рачни gimbal
на Оски:
3-Axis
комуникација:
Bluetooth
Пакет:
Yes
Panning Агол:
360
Возен Агол:
360
Стан Поставување:
Yes
Поддршка За Далечинска Контрола:
Yes
Бренд Име:
zhi јун

Најдобри понуди..