• Неодамнешно
Електронски Течност за Масло Тестер на Детектор со LED Дисплеј Автомобилската Дијагностички Алатка за Тестирање
zoom_in

Електронски Течност за Масло Тестер на Детектор со LED Дисплеј Автомобилската Дијагностички Алатка за Тестирање

DEN 1209.12

Количина на стоки
check Тековен

Кога го користите тестер во темнината , ве молиме притиснете "L" , тоа е за LED светло .
Електронски Течност Тестер LED Дисплеј Автомобилската Алатки Дијагностички Алатка за Тестирање
Зошто Го Промени Течност
Течност е жешка тема, бидејќи повеќето луѓе не го знаат, зошто тоа треба да се менува.
Пакување :
1pc Течност Тестер (не се вклучуваат на батеријата)
Електронски Течност Тестер LED Дисплеј Автомобилската Алатки Дијагностички Алатка за Тестирање .
Значи, кога течност се користи за некој период на време, ние треба користете течност за тестер(течност детектор) да се провери содржината на влага на течност за да се обезбеди ако тоа се уште е безбедно да се користи.
Течност се чуваат во мајстор кочница цилиндричен резервоар. Дали знаете дека просечната motorist кој го вози на 15,000 10,000 километри годишно го користи својот сопирачки околу 75,000 пати годишно?Дали сте знаеле дека речиси половина од сите возачи во последниве Автомобил за Нега на Советот анкета рече кочница неуспех беше број еден страв меѓу возење итни случаи?
Така, сметаат дека ова : по три години на служба, просечната вриење точка на течност има падна на потенцијално опасно ниво, бидејќи на влага контаминација и не можат да се задоволат минималните унија барања за течност.
Спецификација :
Модел : 345 IL
Моќност : 3 V
Тест Опсег : DOT3 DOT4 DOT5
Осветлување : 5 M
Вшмукување : 1000g
Температура : -30 C ~ 198 C
Тежина : 130g
Сондата : 12mm * 4mm
Совети : По секоја завршена на тест, со сува крпа или ткиво за да ги избрише чистење на тест поени. Притиснете го копчето за 3 второ ,тестер ќе се обратат на
2.Вметнете тестер во резервоарот за втор
5 Читање на резултатот .Отворање на заедничката земјоделска политика unecessarily треба да се избегнува, бидејќи тоа им овозможува на влажен воздух за да внесете резервоарот, и влага не е добро за течност.Потоа внесете menuto го избере автомобил модул .

Објектот Должина:
18cm
Објектот Висина:
6cm
Електронски:
No
Тип На Објект:
Други
Објектот Тежина:
1.5kg
Напон:
3V
Објектот Ширина:
10cm
Бренд Име:
lansl
Хардвер Верзија:
најновите
Верзија На Софтвер:
најновите
Име На Модел:
Други
боја:
Виолетова
Tem:
-30+198degree
Тест опсег:
DOT3/ DOT4/DOT5
Посебни Карактеристики:
Други
Предмет Тип:
Дијагностички Алатка За Тестирање
Материјал Тип:
Пластични
Модел, Име:
течност за тестер
ажурирање на софтверот:
No

Најдобри понуди..