• Неодамнешно
380V Центрифугални Пијалаци Пумпа За Пиво Млеко
zoom_in

380V Центрифугални Пијалаци Пумпа За Пиво Млеко

DEN 9600.00

Количина на стоки
check Тековен


Пумпа обвивка, impeller преку елаборат дизајн, намален отпор,целосно се уништени здравје мртов Агол,Поради неговиот посебен
структура,така да се подобри брзината на течност во пумпа, со цел да се подобри севкупната перформанса на пумпата.
Пумпа обвивка, impeller преку елаборат дизајн, намален отпор,целосно се уништени здравје мртов Агол,Поради неговиот посебен
структура,така да се подобри брзината на течност во пумпа, со цел да се подобри севкупната перформанса на пумпата.Оската и школка изолирање на делови, користејќи го хард легури, запечатување, киселина и алкално отпор, компресија
Забелешка : Цената не вклучува додатоци увоз и извоз-
Санитарните пумпа може да се широко се користат во сите видови на течни материјал испорака,како што се млечни производи, пиво, пијалоци, лекови,
хемиски и други области,Тоа не само што може транспорт заеднички низок, среден вискозитет на решение,исто така, Може да превоз решение
содржи цврстиот отпад или корозивни,Здравје тип центрифугални пумпи форма на една фаза, еден-вшмукување, отворете impeller.
карактеристики :
1.
380 V Центрифугални Пијалаци Пумпа За Пиво Млеко
Санитарните пумпа може да се широко се користат во сите видови на течни материјал испорака,како што се млечни производи, пиво, пијалоци, лекови,
хемиски и други области,Тоа не само што може транспорт заеднички низок, среден вискозитет на решение,исто така, Може да превоз решение
содржи цврстиот отпад или корозивни,Здравје тип центрифугални пумпи форма на една фаза, еден-вшмукување, отворете impeller.Оската и школка изолирање на делови, користејќи го хард легури, запечатување, киселина и алкално отпор, компресија
Забелешка : Цената не вклучува додатоци увоз и извоз-
Модел
испорака глава
моторни моќ
капацитет
влезот
излез
BLS-1 T
10
0.Тоа може да се исполнат барањата на производи за здравје, флексибилни и хемиска обработка
отпорност на корозија.

Напон:
220V 60HZ, 220V 50HZ
Структура:
Центрифугални Пумпи
Употреба:
Вода
моќност:
Електричен
Притисок:
Висок Притисок
Примена:
Премерување
Теорија:
Центрифугални Пумпи
Број На Модел На:
1T
Standard or Nonstandard:
Стандард
Гориво:
Електричен
Votlage:
380v
Материјал:
Не ' рѓосувачки челик 304
Влезот/Излезот:
32/25мм
Капацитет:
1m3/h / 16L/H
моќност:
0.37 kw
испорака глава:
10m
Модел:
1T
Примена:
млеко,пијалоци
Теорија:
Центрифугални Пумпи
Употреба:
храна одделение за млеко, пиво и пијалаци

Најдобри понуди..