• Неодамнешно
NFLC-GU10 5W LED Растение Расте Светлина Hydroponic Светилки Сијалица, Заштеда на Енергија 4 Црвено 1 Сина за Внатрешна Цветни Растенија Раст Зеленчук Гр
zoom_in

NFLC-GU10 5W LED Растение Расте Светлина Hydroponic Светилки Сијалица, Заштеда на Енергија 4 Црвено 1 Сина

DEN 137.76

Количина на стоки
check Тековен

Материјал : Алуминиум
Објектот големина : 4.8 * 7.2 cm / 1.88 * 2.83 во (D * H)
Објектот тежина : 45g / 1.58 оз
Пакет листа : 1 * LED расте светлина
Сина светлина придонесува за растенијата фотосинтеза, промовирање на растот, синтеза на протеини и овошје развој.
Црвено светло промовира rhizome раст, процутот и имајќи овошје, проширување на цветни фаза и зголемување на излез.
Не содржи штетни елементи, животната средина пријателски.
Идеален за сите растенија кои работат на почвата или hydroponic методи на одгледување во било внатрешна средина.
Напон : 85-265 V;Приклучок тип : GU10;Моќ : 5 W
LED количина : 5 парчиња (1 blue & 4 црвено)
LED бранова должина : 650-660 NM(црвена), 440-450 NM(сина)
Животен век : 50.000 часови
Материјал : Алуминиум
Објектот големина : 4.8 * 7.2 cm / 1.88 * 2.83 во (D * H)
Објектот тежина : 45g / 1.58 оз
Пакет листа : 1 * LED расте светлина

боја:
Повеќе
Бренд Име:
REFURBISHHOUSE
Тип На Објект:
Расте Светла

Најдобри понуди..