• Намалена цена
  • Неодамнешно
R9842020 за CDG67DL CDR+67DLCDR+80DL CDR50DL CDR67DL Оригинални светилка домување со Бесплатен превозот
zoom_in

R9842020 за CDG67DL CDR+67DLCDR+80DL CDR50DL CDR67DL Оригинални светилка домување со Бесплатен превозот

DEN 4332.00 4560.00

Количина на стоки
check Тековен


Совети за продолжување на животот на проектор и светилка
Постојат голем број на чекори што може да ги преземе за да го продолжи животот на вашиот лцд проектор сијалица. Оригиналниот светилка со домување (OWH/GLM/OEM)
3. Изобилство од Акции ни овозможи да се организира shippment брзо, обично светилки нареди може да се превезува на истиот ден. Исто така треба да се одбегнувајте екстремни температурине ја напушти проектор во автомобил во лето или кога тоа е под 40 степени. Компатибилен голи светилка (CB)
Оригиналниот голи светилка бренд вклучуваат : SHP UHP VIP NSH NSHA ХС HSCR UHE UHB
Повеќе детали на светилки за вашиот референца,ве молиме проверете ги следните фотографии
Зошто да се купи од нас
1. Обично за неколку часа пред очекуваниот светилка живот е готов, а пораката ќе се прикаже на вашиот лцд проектор сијалица екран. Некои проектори ви овозможи да се провери бројот на часови вашата светилка се користи преку вграден во менито систем. Во повеќето случаи, замена само вклучува неколку чекори, вклучувајќи ги следниве :
• Исклучување на машината и да се овозможи светилка да се излади целосно
• Отстранете го поклопецот
• Unscrew светилка домување единица
• Отстранување на стари светилка
• Завртка во нови светилка и да ја замени станбена единица и да го покрие.
Како и Кога да се Замени со Проектор Светилка
Тоа можеби е време да ја замените вашата проектор светилка.
Контактирајте со нас
Ако имате било барање или би сакале да добиете повеќе информации за нас, pls не двоумете се да контактирате со Trademanager или пад писмо по е-пошта. Сигурен Corporation. Проектор светилки слабо како тие возраст.
Ние ви препорачуваме да се консултирате со вашиот кориснички прирачник за да се утврди точната инструкции за вашите специфични модел. Оригиналниот голи светилка(ОБ/OOB)
4. Прво на сите, да им овозможи на проекторот да се излади целосно по секоја употреба пред да се пресели или пакување во сметководствената случај.

Број На Модел На:
r9842020
Бренд Име:
SIMUSA
Број На Модел На:
r9842020
Траење на живот:
2000-3000
Номинална моќност:
UHP120/100W
Место на Потекло:
Кина (Копно)

Најдобри понуди..