• Неодамнешно
Заврши HIFI Класа Слушалки Засилувач Референца Леман amp Коло За HD650 K701 Слушалки Аудио Засилувач
zoom_in

Заврши HIFI Класа Слушалки Засилувач Референца Леман amp Коло За HD650 K701 Слушалки Аудио Засилувач

DEN 5280.00

Количина на стоки
check Тековен


Овој приклучок за слушалки засилувач референца Leymann засилувач коло архитектура, врз основа на Лиман на моќ коло, напон засилувач коло подобрување.
Детали за производот : Двоен трансформатор за напојување, напонот е повеќе стабилен, повеќе енергија со Помош на два OPA2134 op amp. Две op засилувачи се одговорни за канал, така што одвојување на машина има многу добри перформанси. Звук областа намалување е повеќе точни и појасна. Со користење на не-индуктивни axial спојка capacitor. Две 1.5 u FMKT capacitor, ефективно гарантира три-бенд рамнотежа и лесна конекција со Голема површина топлина мијалник
Спецификации : Димензии : 188 X110 X45mm Нето тежина : 820g Излезна порта : 6.5 аудио приклучок X1 Оперативен напон : AC115 V или AC230 V Моќ : 150m W / 300 R; 300m W / 60 R Фреквенција одговор : 10 Hz (-0.3 db) -35 KHz (-1db) Нарушување : потрошувачка на Енергија : 6 W Сигнал на бучава сооднос : > 100db Фреквенција одговор : 20 Hz (-0.3 db) -30 KHz (-1db)
Пакет се Вклучени : Заврши слушалки засилувач X1
Ве МОЛИМЕ ИМАЈТЕ во предвид : не содржи AC влезен кабел

боја:
115V напон, напон 230V
Излез Тип На:
ЛИНИЈА ОД (АУДИО ИЗЛЕЗОТ)
Бренд Име:
SENGTERBELLE
Се Препорачува Слушалки Максимална Отпорност:
251-300 Ohm
Вградената Батерија:
No
Број На Модел На:
A6
Тип На Текст:
РКА
Тип:
Дома Засилувач

Најдобри понуди..