• Намалена цена
  • Неодамнешно
7 инчен H. 265 4K IP тестер Аналогни SDI IP TVI CVI AHD видео надзор Камера тест Монитор поддршка TDR тест,Optical power Meter Мулти-метар
zoom_in

7 инчен H. 265 4K IP тестер Аналогни SDI IP TVI CVI AHD видео надзор Камера тест Монитор поддршка TDR тест,Optical

DEN 26244.00 35951.04

Количина на стоки
check Тековен

5 FPS , UTC контрола/ повик OSD мени
* CVI камера тест : 8 MP CVI камера тест, 2560x1440 P 25 F/30 F,UTC контрола d повик OSD мени
* HD SDI/EX-SDI камера тест : 1080 P 50/60 FPS
(5) Дигиталните Multimeter :DC и AC напон мерење, мерење Отпор, Континуитет тест, Диоди мерења, мерење Capacitance
(6) Optical power meter : бранова Должина:1625,1550 nm,1490nm,1310nm,1300nm,850nm, мерен опсег , -70 ~+10d Bm, за оптички моќ тестирање и Влакна линк загуба во однос на мерење на
(7) Визуелна грешка локатор : 10m W визуелна грешка локатор со 650nm бранова должина може да емитираат црвени ласерски извори за да се тестираат мулти-режим и еден режим влакна е виткање и кршење, тест спектар сса 10 километри
(8) TDR кабел тест : BNC кабел, мрежен кабел телефонски кабел, RVV кабел и лифт кабел, мачка 5/6 кабел е должина и краток спој.
Увозни давачки ,taxs и трошоци не се вклучени во цената или на превозот обвиненија, Овие трошоци се на купувачите одговорност, ве молиме проверете обичај такси за царинење на вашата земја пред да нарачате.265 ,4 K видео приказ преку мејнстрим
3) Ново - 8 MP TVI тест , 2560x1944 P 12.
TI-9698 PS-MOVTADHS Главниот fuction :
(1) 7 инчен IPS екран на допир, 1280*800 резолуција , РОЕ, DC 12 V напојување напонот тест, 1080 P HDMI влез,
(2) IP камера тест : 4 K 265 Х. 264 видео приказ преку редовни. Тест LAN кабел за правилно прекинување на врската.
започнете
крајот
Тестер поддршка H. Комбинацијата на допир и за повикување копчиња направи IP камера тестер многу user - friendly.
* IPC тест /IPC гледачот /Брзиот Видео/RTSP /ONVIF, Брзиот Видео може да се создаде тестирање извештај;
* Hik тест алатка : притискање на само едно копче за да го активирате hikvision камера , Слика тест, може да го менува корисничкото име, лозинката и IP параметри;
* Dahua камера тест : промените корисничко име, лозинка и IP параметри ;
(3) Tester Play:Тестер, верзија андроид мобилен телефон, КОМПЈУТЕР на екранот во исто време.5 FPS ,4xzoom ,видео снимање и репродукција ,коаксијален PTZ контрола и повик камера OSD мени
4) 5 MP AHD тест, 2560x1440 P 15 F/25 F/30 F,4xzoom ,видео снимање и репродукција ,коаксијален PTZ контрола и повик камера OSD мени
5) 8 MP CVI тест, 2560x1440 P 25 F/30 F, 4xzoom ,видео снимање и репродукција ,коаксијален PTZ контрола и повик камера OSD мени
6) HD SDI/EX-SDI камера тест ,поддршка за 1080 P 50/60 FPS
7) IP & CVBS камера тест, PTZ контролер
8) Ново - Брзиот видео, само со еден клуч да се открие сите мрежни камери и auto display
9) Брзиот ONVIF, авто се најавите и да се прикаже сликата од камерата за да ја активирате Hikvision камера, и, исто така, може да се создаде тестирање извештај
10) Ново - IP и аналогни тестирање во исто време , конвертор тест од аналоген во дигитален со двојна тест прозорец IP & CVBS
11) Ново - Екран на управување, промените функција икони цел, креирајте нов директориум
12) Ново - Кратенка на копче, опаѓачкото мени , можете да одберете Рое моќ ,IP поставување, switch WLAN, HDMI функции итн во секој интерфејс
13) Унапредување кабел тестер, UTP кабел телефонски кабел итн ред и ако тестот за конективност, може да се спаси тестирање извештај, ако посебни број, треба прилагодени
14) Ново - RJ45 кабел TDR тест, тест кабел пар статус, должина, слабеењето,.

Бренд Име:
PEGATAH
Приклучок Тип:
EU
Број На Модел На:
TI-9698PS-MOVTADHS
Тип На Објект:
системи за видео надзор тестер
Големина:
---
Големина На Екран На Допир:
7 инчен Екран 1280*800 Резолуција
Име:
IP CCTV Тестер Следење
HD&ЕКС-SDI:
1080P 50/60 FPS
IP тест:
H. 265/H. 264 4K(Max)
TVI CVI тест:
Поддршка 8MP(Max)
AHD тест:
Поддршка 5MP(Max)
TDR кабел тест :
Поддршка
HDMI Влез/излез:
поддршка за 1080p
Optical power meter/Визуелни грешка локатор:
DC12V 2A, DC48V Рое
Кабел трагач /Дигитален Мулти-метар тест:
Поддршка

Најдобри понуди..