• Намалена цена
  • Неодамнешно
6pcs PGI-225 CLI-226 refilablel мастило кертриџ со чип за canon PGI225 CLI226 за canon PIXMA MG6120 MG8120
zoom_in

6pcs PGI-225 CLI-226 refilablel мастило кертриџ со чип за canon PGI225 CLI226 за canon PIXMA MG6120 MG8120

DEN 393.00 451.20

Количина на стоки
check Тековен

Сликите се за повикување само, но сите наши предаден производ се+ одделение ниво на квалитет и 100% гарантира против материјалите и изработката. Ви благодариме! Купувачи Информации :
1. Инаку вие ќе бидете одговорни за какви било последици
*Ако имате било каков проблем, направете ве молиме контактирајте со нас пред да се отвори расправа, или остави негативни повратни информации. Сите производи испорачани и прикажано на слики може да има некои мали разлики (производ серија, етикетата, пакувањето).
Може да компатибилен кертриџ добие ист принос како оригинален кертриџ?
Нашите компатибилен кертриџ ќе печати најмалку иста количина, како и во нормална состојба повеќе од ОЕМ кертриџ. На повеќето нов печатач модели на софтвер во печатачот диктира колку кертриџ може да печати. Се однесуваат на инструкциите за корисникот за refilling постапка.
П : Колку пати може да refillable кертриџ се полни?
Повеќето од касети, ако само во добра состојба (ако печати ја главата не се изгребани, затнат или бил остави да се исуши, чипс ок), може да се полни многу пати. Најчесто поставувани ПРАШАЊА :
П : Кога ќе се печати лист, боите не се точно одговара на оние прикажана на мојот екран.
Различни следи возачи ќе произведува малку различни бои и затоа бои на екранот на вашиот екран секогаш ќе биде малку поинаков од оние кои вашиот печатач за печатење. Тие ги исполнуваат или надминуваат OEM бренд касети на дел од цената. Важно е што ќе се примени на воздушна пумпа и притиснете најмалку 3 пати додека пад на мастило достигне печати ја главата млазницата.
Refillable мастило кертриџ за Canon PGI-225 XL CLI-226 XL со ЛАК чип
Тип : refillable мастило кертриџ
Чип : со чип
За користење со :
За Canon PIXMA MG6120 MG8120
Кертриџ со ЧИП погоден за пазарот област : САД/Канада
Што ќе добиете?
6 парчиња сет refillable мастило кертриџ за canon
Производ серија е различен, чип може да биде различен.

Тип:
мастило кертриџ
Компатибилен Бренд:
CANON
боја:
C,M,Y,K
Компатибилен Бренд:
Canon Инкџет
Број На Модел На:
refillable мастило кертриџ за canon PGI-225 CLI-226
Бренд Име:
YOTAT
Функција:
Компатибилен
Кертриџ за Статус:
Празен
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Обоени:
Yes
Место на Потекло:
Guangdong,Кина(Копно)
Сертификат:
ISO9001&14001

Најдобри понуди..