• Намалена цена
  • Неодамнешно
PGI-670 CLI-671 CISS кертриџ PGI670 CLI671 за Canon PIXMA MG5760 MG6860 MG7760 TS6060 TS6050 (Австралија)
zoom_in

PGI-670 CLI-671 CISS кертриџ PGI670 CLI671 за Canon PIXMA MG5760 MG6860 MG7760 TS6060 TS6050 (Австралија)

DEN 1273.00 1430.40

Количина на стоки
check Тековен

Кога ќе рефил шише, не ги пополните сите на патот до гребенот. Без претходна најава. Тоа нема да ја допре внатрешноста на печатач или влијаат врз нормалното функционирање на било кој начин. На соочи во касети создава убав притискање на баферот значи дека печатачот е во можност да работат со различни мастило нивоа во шишиња. П : Како тоа функционира? Цевки е во прилог кертриџ и се движи напред и назад со глава за печатење. Сите производи испорачани и прикажано на слики може да има некои мали разлики(производ серија, етикетата, чип шема, пакување).Ако вашиот патрон цел е различен од оној што се појави во слика, ве молиме да се разјаснат твое кога ќе го поставите цел, ние ќе го следат твое да го направите CISS!
CISS кертриџ со чип погоден за пазарот Област : (Австралија)
Пакет содржина : мастило, ciss систем * 1set
Купувачот Известувања :
1. Ако не се кандидира на резервоарот шише и кертриџ сува, можно е да се ре-претседателот на комора со отстранување на кертриџ од печатач, приклучување на излезот дупки, и повторување на пополнување инструкции, сепак ова ќе обезбеди доста нејасна, бидејќи ќе биде транспорт некои остатоци мастило од касети во прилог на воздухот. Ве молиме да го пополните вашиот точни телефонски број за да се обезбеди навремена испорака на нарачката. Кога ќе купите цел од нас, ве молиме бидете сигурни дека кертриџ број на моделот се совпаѓа со еден (ОЕМ код) ќе се користи во вашиот печатач, ако не се поклопува со мастило касети ќе не работи, бидејќи кертриџ чип не е истата за различни пазарот иако печатач број на моделот може да биде исто. Ако се подигне шише до повисоко ниво, ќе се кандидира на ризикот од мастило pooling на хартија. Континуирано мастило замена како што е составен од касети. Најчесто поставувани ПРАШАЊА : П : Што доза ЦИС систем вклучува? Целата единици вклучува Резервоарот шише, ЗНД кертриџ, Цевки, Вакуум Пумпа, ЗНД поддршка рака и конектори.

Тип:
Континуирано Мастило Снабдување Систем
Број На Модел На:
PGI-670 CLI-671
Компатибилен Печатач Тип:
инк-џет печатач
Компатибилен Бренд:
CANON
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Бренд Име:
YOTAT
боја:
K

Најдобри понуди..