• Намалена цена
  • Неодамнешно
Глава за печатење Боја мастило чистење течни чиста Течност за Полнење За Canon CISS PGI725 CLI726 IP4870 IP4970 IX6560 MG5170 MG5270 инк-џет печатач
zoom_in

Глава за печатење Боја мастило чистење течни чиста Течност за Полнење За Canon CISS PGI725 CLI726 IP4870 IP4970

DEN 437.00 475.20

Количина на стоки
check Тековен

Многу лесно да се Потентен брзо чистење млазницата! 3.PROCOLOR Висок Квалитет Топло 100ml Печати ја главата чистење течна Боја мастило чисти решение За CANON инк-џет печатач модел PGI-725 PGBK, CLI-726 BK/C/M/Y
IP4870/IP4970/IX6560/
MG5170/MG5270/MG5370/
MG6170/MG6270/MG8170/
MG8270/MX886/MX897 ве Молиме љубезно ве молиме да ни кажете на вашиот печатач модел, ние ќе ви даде најдобар Квалитет погоден за чистење течност ,ви Благодариме! Чистење течност да се разликуваат : на левата страна е во дијаграмот подолу : Пигмент мастило чистење течност и сублимација мастило чистење течност е ист; десно е : боја мастило течност за чистење
Како да се прави разлика меѓу пигмент мастило и боја мастило? На шемата подолу е пигмент мастило (изглед изгледа не поврзете целосно, е многу леплива беспомошна, пигмент мастило е главно имаат водоотпорен ефект, ако долго време не да се печати е лесно да предизвика блокада, оригинални касети многу црни е еден од пигмент, боја е боја, тоа е треба да бидат свесни)
На следната слика е боја на мастило (Изгледа многу транспарентни, погодна за печатење фотографии, слики на светла боја, не се плаши од блокирање на глава за печатење, дури и ако блокиран печати ја главата е исто така лесно да се чисти, само недостаток не е водоотпорен, Може да зачува слика во ламинат за да се спаси фото)
Земете одредување на печатач млазницата е многу лесно
Со специјална алатка за чистење течноста се многу ефикасни и практични
Карактеристики : 1.
PROCOLOR
PROCOLOR,твоите најдобри печатач потрошен снабдувач, Доверба бренд Доверба на PROCOLOR.Нашата добра услуга 9.

Тип:
мастило рефил кит
Компатибилен Бренд:
CANON
Бренд Име:
welcolor
Број На Модел На:
QDC-IX6560
мастило за јачина на:
100ml
боја:
сите
Се применуваат на мастило, тип:
Боја на мастило на база на Вода
Користење На Животот:
2 година
Продажба На Точка 1:
Со Канон, HP печати ја главата специјални алатки
за употреба на:
Сите инк-џет печатач
Функција:
Млазницата нула штета
Пакување:
вакуум
is_customized:
Yes
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)

Најдобри понуди..