• Намалена цена
  • Неодамнешно
10pcs 20ml шприцеви со игла за CISS или refillable кертриџ погоден мастило масло маснотии лепак
zoom_in

10pcs 20ml шприцеви со игла за CISS или refillable кертриџ погоден мастило масло маснотии лепак

DEN 501.00 576.00

Количина на стоки
check Тековен

На повеќето нов печатач модели на софтвер во печатачот диктира колку кертриџ може да печати.
П : Колку пати може да refillable кертриџ се полни?
Повеќето од касети, ако само во добра состојба (ако печати ја главата не се изгребани, затнат или бил остави да се исуши, чипс ок), може да се полни многу пати.
П : Што се компатибилни, мастило касети и зошто да се купи од нив?
На касети се сосема нови, запечатени и заградена со 3 страна на производителот.
Може да се обидат да одговара на нив, но секоја програма ќе користи малку поинаков возачот и затоа секоја шема на бои е малку поинаква. Сите купувачи од руската Федерација треба да се пополни во целост со името, или, тој не може да биде во можност да ја прими цел. Важно е што ќе се примени на воздушна пумпа и притиснете најмалку 3 пати додека пад на мастило достигне печати ја главата млазницата. Сликите се за повикување само, но сите наши предаден производ се+ одделение ниво на квалитет и 100% гарантира против материјалите и изработката.
П : Зошто не сликата е печатени по refilling мојот кертриџ?
Воздухот може да биде блокирање на прскалките или нема доволно мастило за да стигнат до млазницата.
Различни следи возачи ќе произведува малку различни бои и затоа бои на екранот на вашиот екран секогаш ќе биде малку поинаков од оние кои вашиот печатач за печатење. Се однесуваат на инструкциите за корисникот за refilling постапка. На компатибилен касети се дизајнирани за да ја испечатите точни количини каде печатач диктира. Сите производи испорачани и прикажано на слики може да има некои мали разлики (производ серија, етикетата, пакувањето).
Може да компатибилен кертриџ добие ист принос како оригинален кертриџ?
Нашите компатибилен кертриџ ќе печати најмалку иста количина, како и во нормална состојба повеќе од ОЕМ кертриџ. Избришете го вишокот капки внимателно користете ткиво да се апсорбира непотребни мастило околу мастило штекер.

Тип:
мастило рефил кит
Компатибилен Бренд:
HP
Бренд Име:
YOTAT
Број На Модел На:
Шприцеви

Најдобри понуди..