• Неодамнешно
Кинески стил зелена jade човек прстен 12*16mm природни jade гроздобер 925 сребрен скапоцен камен прстен за човекот Луксузен сребрен човек прстен
zoom_in

Кинески стил зелена jade човек прстен 12*16mm природни jade гроздобер 925 сребрен скапоцен камен прстен за

DEN 3168.00

Количина на стоки
check Тековен

GIC сертификат е најмногу авторитетен накит сертификат во Кина., Ltd наоѓа во Changle Каунти, Weifang Град, Shandong Провинција, Кина.
Како млад тим, ние веруваме дека секое парче накит е уметнички дела не само на производот. Ние нема да прифати никаква одговорност доколку сте избрале погрешна големина на прстенот. Не ја прими пратката, ние ќе испрати нова парцела или да му даде на вашата исплата назад.
Co Life Накит Co. Но може да се
испрати прстенот назад кон нас, ние ќе го промени прстен за вас и за оваа услуга е бесплатна. Накит имате било какви проблеми, ние ќе испрати нов накит или да му даде на вашата исплата назад. Ако вашиот сребрен накит стане црно, можете да го користите паста за заби чистење на накит, за да се направи тоа shinning повторно. Не ми се допаѓа накит во 14 дена, за да го испрати назад кон нас, ние ќе им даде на вашиот плаќање назад.
Бидејќи основана во 2012 година, ние devoteed себе да накит производство, проектирање и маркетинг. Прстен големина ние се користи е САД стандард, ако не го знаете вашиот големина, ве молиме да ни каже
вашиот прст е дијаметар или периметар, ние може да избере вистинската големина за вас. Ние може да обезбеди GIC сертификат за нашиот накит. Не носете сребрен накит кога спиеш и бања; 3. Проверете скапоцен камен редовно, во случај на скапоцен камен looseness; 4. За било какви прашања и барања, ве молиме испратете порака до мене.
Сега ние треба да стане нов накит бренд во Кина и се извезуваат во над 30 земји.
Метал : Цврсти 925 Сребрен Метал Површински Третман : Platinum Позлата скапоцен камен Име : Природни Jade скапоцен камен Големина : 12 мм * 16 мм скапоцен камен Тежина : 10 кт скапоцен камен Одделение или Боја : Зелена скапоцен камен Потекло : Кина скапоцен камен Третман : Никој скапоцен камен Намалување на : Овална Намали Прстен Димензии : од 4 до 12, САД стандард Прилагоди : Да
Co Life Накит гарантира скапоцен камен е природен скапоцен камен и метал е солидна 925 сребрен.

Прстен Големина:
7, 7.5, 8, 8.5, 9, 9.5, 10, 10.5, 11, 11.5, 12, 12 и поголем
Гем Боја:
Зелена
Тип На Објект:
Прстени
Парична казна или Моден:
Парична казна
Број На Модел На:
CL0884
Главниот Камен:
Jade
CertificateType:
GIC
Метали Тип:
Сребро.
Бренд Име:
CoLifeLove
Страна Камен:
Други Вештачки материјал
Поставување Тип:
Prong поставување
Метал Печат:
925,Фунта
Обликотшема:
Круг
Стил:
Тренди
Повод:
Годишнина
Прстени Тип:
Свадба Бендови
Пол:
Унисекс
Значи Камен:
зелена jade
Метал Печат:
925,Фунта

Најдобри понуди..