• Неодамнешно
DC3.5V 3.6 V 3.7 V 5V 6V 7.4 V 9V 12V Micro Безжичен Далечински Switch Вратата Завеса Светилка Мини Ресивер Предавателот
zoom_in

DC3.5V 3.6 V 3.7 V 5V 6V 7.4 V 9V 12V Micro Безжичен Далечински Switch Вратата Завеса Светилка Мини Ресивер

DEN 1132.32

Количина на стоки
check Тековен

DC3.5 V 3.6 V 3.7 V 5 V 6 V 7.4 V 9 V 12 V Micro Безжичен Далечински Switch Вратата Завеса Светилка Мини Ресивер Предавателот примачот на текст Излезна Моќ ,Широк опсег на работен напон, Мини големина ,Учење Точка на примачот да се појавување на испраќачот, низок напон реле е навнатре, Супер-heterodyne приемник модул примање на осетливоста е висока , анти-мешање перформанси е добро . па со comnon предавателот ќе биде многу долга низа 1. Работен Напон : DC3.5 V-DC12 V Изборен 2. Макс Оптоварување : 1 A (имаат подобар оптоварување помалку од 700ma) 3. Работна Фреквенција : 315/433.92 MHz Факултативна страна ни остави масажа Работа Тековни / Quiescent струја : 5 - 7ma/H 4. Фреквенција Отстапување : повеќе или помалку од 0.2 MHz 5. Работна температура : -20'C- +80'C 6. Примање на Чувствителност : ≥-114d Bm 7. Излез Држава : Текст DC3.5 V-DC12 V Излез DC3.5v-DC12 V 8. Модулација на Владата : амплитудата модулација (СУМ) 9 : Големина : 25 mm×11mm×8 mm (L×W×H) Мини Големина 10. Излез држава : Еден Toggle Latched прилагодливи Еден-Притиснете го копчето е ВКЛУЧЕНО .Ослободете го вашиот прст на копчето се ИСКЛУЧУВА за да се Префрлате- Притиснете едно копче за едно време е ЗА .притиснете го истото копче повторно е ИСКЛУЧЕНО LatchedПритиснете предавателот го копчето А, примачот реле е НА, Притиснете го Копчето Б, Примачот е ИСКЛУЧУВАЊЕ на Известување : Тоа е микро приемник, пред да ги купите, ве молиме мерка на вашиот товар точно работен напон и струја Пакет : 1 X Приемник (микро приемник) 4 X Предавател (без батерија)

боја:
315MHz, 433MHz
Тип На Објект:
Прекинувачи
Бренд Име:
MITI
Гаранција:
1
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Далечински Растојание:
0-200M

Најдобри понуди..