• Неодамнешно
(100 компјутери/многу) KSD301 NC Термостат, Температура Прекинувач, Нормално, Блиски,КООРДИНАТОР 120 целзиусови степени.
zoom_in

(100 компјутери/многу) KSD301 NC Термостат, Температура Прекинувач, Нормално, Блиски,КООРДИНАТОР 120 целзиусови

DEN 2495.04

Количина на стоки
check Тековен

Ве молиме избришете спроведување силикон маснотии да се сетилните површина со цел да се осигура дејството на температурата сензори.
Карактеристики :
Стабилизирана перформанси, висока прецизност температура контрола ,мал дел, светлина, висока сигурност, и малку пречки за безжични ,итн. поради временската зона разлики, ние не може веднаш да ти одговорам, но ние и ветуваме да ти одговорам во рок од 24 часа.
*********************************************************************************************************************
Превозот :
1. И за оние кои се користат во коло на не повеќе од 10 A струја, ве молиме, изберете ја води со corss-дел површината на бакар core паѓа во рамките 0.Чувајте го производот во чиста сува складиште на добра вентилација и слободни на корозивни гас и со релативна влажност помалку од 90% и собна температура под 40 C.Ве молиме имајте на земјоделска фирма со инсталација површината на controleed апаратот кога се инсталира. Вид ( Обично Блиску, Поврзани ) Број на 100 парчиња. Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија.KSD301 Серија Термостат ( Автоматско Ресетирање ). Овие трошоци се на купувачот одговорност. Овој производ е widly се користи во вода диспензерот, електричен котел вода, дезинфекција кабинет, електрични греење вакуум колба, eletrical кафематот, ориз шпорет, клима уред и сл.
100% Нови, Никогаш Не Се Користи.
Структура и апликација :
KSD301 серија на производот е еден вид на термостат кој ги донесе bimetal диск како на температурни сензори елемент.
Политика На Враќање :
Ако објектот е дефектен, ве молиме контактирајте со нас во рок од 30 дена, може да избор пари назад или предмет на размена.5-1mm2 за конекција. Акција Тип : Н. На bimetal диск е во слободна држава и контактите се затворени кога на електрични апаратот работи во нормална состојба.

Тип На Објект:
Прекинувачи
Карактеристики:
Нормално Блиску
сертификација:
CQC,RoHS
Број На Модел На:
KSD301/120C-100
Тип На Прекинувач:
Температурата Се Префрлите
Гаранција:
1

Најдобри понуди..