• Намалена цена
  • Неодамнешно
5 x Еден SPST НЕ Црвениот Круг Капа Притисни Копче за Префрлање AC 125V 3А
zoom_in

5 x Еден SPST НЕ Црвениот Круг Капа Притисни Копче за Префрлање AC 125V 3А

DEN 169.00 178.56

Количина на стоки
check Тековен


Спецификација : Точка Име за Притисни Копче се Префрлите на Контрола Видот Еден Столбови SPST(НЕ) Боја Црна, Црвена, Сребрена на Ѕвонење Напон AC 125 V 3А Вкупната Големина 25 x 19mm / 1" x 0.75"(D*H) Терминал Теренот 5.5 мм / 0.22" Копчето Дијаметар 12mm / 0.47" Монтажа Дупка со Дијаметар 15.8 mm / 0.62" Материјал Пластика, Електрични Делови Нето Тежина 45g Пакет Содржина 5 x Push Копчето Префрлате
Опис : Функција : 2 терминали,црвениот круг капа притисни копче, еден тип, 1 NO(Off (исклучено) контакт тип, 15.8 mm за монтажа дупка со дијаметар. Притисни копче switch се користи во индустриска контрола кола за контролирање на електромагнетни стартер, Контактор, Реле и други електрични кола.

Тип На Објект:
Прекинувачи
сертификација:
CQC,CCC
Тип На Прекинувач:
Притисни Копче За Префрлување
Број На Модел На:
AC 125V 3А
Гаранција:
1
Карактеристики:
Нови

Најдобри понуди..