• Намалена цена
  • Неодамнешно
Бела Боја Мали Реле Далечински Управувач Систем 3.5 V-12V Минијатурни Приемник Нормално Отворен Затворен Заеднички Subminiature 315/433MHZ
zoom_in

Бела Боја Мали Реле Далечински Управувач Систем 3.5 V-12V Минијатурни Приемник Нормално Отворен Затворен Заеднички

DEN 976.00 1084.32

Количина на стоки
check Тековен

5 V 5 V 6 V 9 V 12 V сите е во ред)
(тоа може да се работи со DC Моќност / литиум батеријата / Полнење Pal)
Макс Оптоварување : 1 A (имаат подобар Оптоварување помалку од 700ma)
Quiescent Струја : 5ma
Реле Работат на струјата : 20-30ma
Големина : 24*11*8мм
Работен Режим : Еден Toggle Latched прилагодливи
Кодирање Тип : Учење Точка за да додадете Предавателот
Нормално Отворена Порта (НЕ) Вообичаени Порт (COM), Нормално, Блиски Порта (NC)
Текст DC3.5 V-DC12 V Излез 0 V Префрлување Вредност
ЕденПритиснете на Предавателот копчето и да ја задржи, примачот реле е ВКЛУЧЕНО, копчето за ослободување, примачот реле е ИСКЛУЧЕНО.
Пакување листа :
1x Приемник
4x Transmitter (Батеријата не се вклучуваат)
Додадете далечинска контрола : Во оригиналниот далечински управувач врз основа на додавање на број на далечинскиот управувач според кодексот на процесот на вториот чекор може да се управува, не заборавајте да се зголеми далечинскиот управувач не е потребно да го испразните кодот! Примачот можат да научат дванаесет различни кодирање на далечински управувач, кога учење на тринаесет далечински управувач кога првиот далечински управувач автоматски да пропадне.Примена : Нашите производи се широко се користат во вклучите далечинскиот управувач, далечински контрола на пумпа на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач машина на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач моторни позитивни и негативни, далечински управувач приклучок, далечински управувач LED, далечинско управување со аудио, далечински управувач електричен врата, далечински управувач гаражни врати, далечински стигнале врата, далечински управувач завеси, аларм домаќин, аларм,далечински управувач мотоцикл,далечински управувач електричен автомобил,далечински управувач MP3,далечински управувач светилки, далечински управувач автомобили, безбедност и други граѓански и индустриски поддршка на оддалечени места, има предности на едноставни појавување, безбеден и сигурен за измена на помошни производи.

Тип На Објект:
Прекинувачи
Бренд Име:
MITI
Број На Модел На:
SKU6702
Далечински Растојание:
0-150M
Гаранција:
1
Карактеристики:
Безжичен далечински управувач Префрлате
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Канал:
1CH
Работна Фреквенција:
315/433MHZ
Работен напон:
DC3.5V-12V
PCB големина:
24*11*8мм
Работен режим :
Еден toggle latched прилагодливи

Најдобри понуди..