• Намалена цена
  • Неодамнешно
10Pcs 12-Pin Мини Toggle Switch 4PDT НА-НА/ON-OFF-ON 2A250V/5A125VAC МЦ-402 МЦ-403
zoom_in

10Pcs 12-Pin Мини Toggle Switch 4PDT НА-НА/ON-OFF-ON 2A250V/5A125VAC МЦ-402 МЦ-403

DEN 452.00 475.20

Количина на стоки
check Тековен


dianxiaobao_1
dianxiaobao_2
Опис :
Отценети : 250 V/2 A,125 V/AC 5 A
Контакт Отпор : ≤200mΩ
Изолација Отпор : 100 MΩ мин(DC500 V)
Dielectric Сила : ACl000 V(50—60 Hz за l минута)
Electrically Живот : 10,000 циклуси
Температурата На Работа Опсег : -20°~+85°
Оперативен Сила : 250±100gf
Монтажа Дупка : 6mm
Висок квалитет На Контакт Изработени од Сребро.
Пакет се вклучени :
10 Pcs Минијатурни Toggle Прекинувачи
dianxiaobao_3
dianxiaobao_4

боја:
НА, НА, НА ИСКЛУЧУВАЊЕ НА
сертификација:
CCC,CE,CQC,RoHS
Гаранција:
100000
Тип На Прекинувач:
За Да Се Префрлате Префрлате
Број На Модел На:
За Да Се Префрлате Префрлате
Карактеристики:
4PDT
Тип На Објект:
Прекинувачи

Најдобри понуди..