• Неодамнешно
GPRS серија GPS + БДС Компас ATGM332D Satellite positioning Времето модул GP-01 IOT Вештачка Интелигенција
zoom_in

GPRS серија GPS + БДС Компас ATGM332D Satellite positioning Времето модул GP-01 IOT Вештачка Интелигенција

DEN 192.00

Количина на стоки
check Тековен


започнете
крајот
Карактеристики : 1. Ниска потрошувачка на енергија 25m A. 2. Прецизноста на позиционирањето на 2.5 метри. 3. Висока чувствителност, антена self-тест и заштита, точноста на мерењето да се вклучат во 30ns, 10 Hz излез. Може директно да го замените У-blox MAX серија на различни GPS модули, главниот интерфејс pin и Pin-Pin компатибилни, исто инсталација дупка. Може да се користи во автомобил, брод позиционирање и навигација, висока прецизност на мерењето, погоден за носене опрема, споделување на велосипеди, мобилни телефони, таблет Компјутери и други области.

Пакет:
1pcs
Бренд Име:
Мал Трговски Центар
Број На Модел На:
GP-01

Најдобри понуди..