• Неодамнешно
( 2 парчиња/многу) 85C KSD301, Нормално, Блиски Термостат, Температура Прекинувач, КООРДИНАТОР 85 целзиусови степени, Bimetal Диск.
zoom_in

( 2 парчиња/многу) 85C KSD301, Нормално, Блиски Термостат, Температура Прекинувач, КООРДИНАТОР 85 целзиусови

DEN 91.20

Количина на стоки
check Тековен


***********************************************************
Превозот :
1.Ве молиме избришете спроведување силикон маснотии да се сетилните површина со цел да се осигура дејството на температурата сензори. Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија.
Акција Тип : Н.
100% Нови, Никогаш Не Се Користи. Вид ( Обично Блиску, Поврзани )
Акција температура : 85+-3 целзиусови степени, Ресетирање на температура : 70+-5 степени целзиусови степени. Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување. Овие трошоци се на купувачот одговорност.
мерки на претпазливост :
1.
Контакт со нас на :
За било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт. поради временската зона разлики, ние не може веднаш да ти одговорам, но ние и ветуваме да ти одговорам во рок од 24 часа.
Карактеристики :
Стабилизирана перформанси, висока прецизност температура контрола ,мал дел, светлина, висока сигурност, и малку пречки за безжични ,итн.Чувајте го производот во чиста сува складиште на добра вентилација и слободни на корозивни гас и со релативна влажност помалку од 90% и собна температура под 40 C.Никогаш не колапс ,се олабави или деформира врвот на покрие површина за време на инсталацијата со цел да се избегне какво било влијание на неговата ефикасност.5-1mm2 за конекција.
Ro HS Согласност.5 mm за конекција.
Политика На Враќање :
Ако објектот е дефектен, ве молиме контактирајте со нас во рок од 30 дена, може да избор пари назад или предмет на размена.За производи кои се користат во коло на не повеќе од 5 A струја, ве молиме, изберете ја води со пресек на површината на бакар core паѓа во рамките 0. И за оние кои се користат во коло на не повеќе од 10 A струја, ве молиме, изберете ја води со corss-дел површината на бакар core паѓа во рамките 0.Никогаш не infiltrateany liqiud во термостат, ниту, пак, над притиснете за да попуштат на школка, без промена на обликот на надворешните инсталации терминал на слободна волја .

Тип На Објект:
Прекинувачи
Број На Модел На:
TSW-301B/85C-2
Тип На Прекинувач:
Температурата Се Префрлите
Карактеристики:
.
сертификација:
ROHS
Гаранција:
.

Најдобри понуди..