• Намалена цена
  • Неодамнешно
Бренд нови стоматолошки Led Светло База Три сенка појавување на светлината Стоматолошки База на Светлината LED Спектри Облик на Појавување на Светлината
zoom_in

Бренд нови стоматолошки Led Светло База Три сенка појавување на светлината Стоматолошки База на Светлината

DEN 2371.00 2496.00

Количина на стоки
check Тековен


Led Светло База Три-сенка за појавување на светлината
Функција :
1.Ефикасна сенка-преземање без напуштање на стоматолошки стол,добро за стоматолог
2.Избегнување на стоматолог изборот на погрешна боја на забите поради нестабилна светлина средина
3.Три поставување на светлината : дневна светлина/соба светло/bient светлина,лесно да се префрлате
4.12 компјутери супер LED светло
Технички Спецификации :
1.12 супер LED светло
2.LED боја температура поставувања
-Бел ден : 5500°К -Соба Светлина : 3200°К -Амбиентална Светлина : 3900°К За стоматологот :
Ефикасна сенка-преземање без пациентот да ја напушти стоматолошки стол;
Дневното чекање за првичните сенка определба;
Соба светлина и амбиентална светлина начини да се провери сенка.
За ceramist :
Сенка, верификација на отказ керамички за време на израстоци;
Контрола на квалитет : потврди заврши реставрации на модел пред да го испратите случај на лекар
Ефикасна сенка проверете без да остават работно место.
База на Светлината ви нуди три начини на светлина, сенка за преземање. 1). Дневното чекање. Тоа е се гледа во надворешна средина во дожд светол ден, е Индустриски стандард во боја температура од 5500 Kelvin. 2). ROOMLIGHT режим. Топло, блескаво светло да се најде во многу затворен средини. Околу 3200 Kelvin боја температура. 3). АМБИЕНТАЛНА СВЕТЛИНА режим. Кој е за верификација на сенка-преземање. Се меша за осветлување на дневна светлина и простор светлина, која постои во многу затворен

Тип На Објект:
Белење На Заби
Состојка:
led светилка
Број На Модел На:
стоматолошки алатки
Големина:
Moderate
НЕТО-WT.:
300g

Најдобри понуди..