• Намалена цена
  • Неодамнешно
55705 Домаќинство Шиење Presser Нога Ruffler Машина За Шиење Presser Нога Ruffler Presser Нозе Ниска Месо Тело За Брат Пејач Janome
zoom_in

55705 Домаќинство Шиење Presser Нога Ruffler Машина За Шиење Presser Нога Ruffler Presser Нозе Ниска Месо Тело

DEN 325.00 541.44

Количина на стоки
check Тековен

Можете да играте Шу pleated или pleated, па дури и може да се користи да се борат набори и pleats.
Ефект : На pleat прави pleats полесно. На pleats се правилно поставени во ткаенина pleats се Подигне на копчето да се преселат во вредноста влезот слот 1 Стави во ткаенина, меѓу сина нож и сепаратор нож, dial првиот сепаратор род се Повлече ткаенина по игла Место на игла надолу, притиснете рачката надолу и да почне да се шие ја Прилагодите вредноста на индикаторот за да се поголем број пати поголема густина; помали броеви, pleats повеќе кратки должината на иглата се уште влијае врз густината на pleat дури и ако истиот број на pleats се постави за секоја игла.
Оперативни :
Машина бод директно бод Подигне лифт рачката на највисоката позиција Инсталирате pleaser и место на вилушка на иглата носителот да се осигура дека presser нога и игла менгеме завртка може да функционира правилно Провери ако иглата е во иглата носителот на pleaser Полека помала игла, на игла и конец во pinhole, иглата кутија bobbin тема навалена преку забите. Ги користите за да го направи панталони, мода определување на здолништа, свила завеси на капакот или кревет се поставува и софа поставува на lotus leaf раб. Скрати игла, ќе го погоди повеќе густа pleats, продолжување на игла ќе игра помалку pleats
(Обични) pleats
Поместете ја рачката за 6 или 12 слотови се Прилагоди на должината на иглата, иглата е краток и може да биде густо спакувани За продлабочување на поклопецот, се приспособат индикатор за 8 Стави во ткаенина, меѓу сина нож и сепаратор нож, dial првиот сепаратор род се намали presser и игла
Еден чекор pleated
Место на pleat помеѓу сини нож и поделбата нож и пониски првата поделба водич. Место на ткаенина под ведро нож (меѓу splitter и на заби) и посееш првиот сепаратор Почна да ткаат обичните пати pleated, кога на шиење во внатрешноста, материјалот ќе биде заедно на правото
Имајте на ум;
На стакло секогаш треба да се подмачкана да се спречи лепење на кандидира време.

Механички Конфигурација:
Рамен Кревет
Се Хранат Механизам:
Одење Пеш
Целокупната Димензии:
Мали Димензии
Состојба:
Нови
Број На Модел На:
55705
Тип:
Домаќинство Машина За Шиење
Тежина:
90g
Бод Формирање:
Overlock Бод
боја:
Сребро.
Пад на превозот:
Поддршка
Бесплатен превозот :
Yes
Карактеристики 1:
Ruffler Машина За Шиење Presser Нога
Карактеристики 2:
Месо Тело Пејач, Брат, Babylock
Карактеристики 3:
Husqvarna Викинг (Husky Серија)
Карактеристики 4:
Евро-pro, Janome, Kenmore, Бела, Juki, Bernina (Bernette Серија)
Место на Потекло:
Тајван (Кина)
клучен збор:
55705 Машина За Шиење
Материјал:
Метал

Најдобри понуди..