• Намалена цена
  • Неодамнешно
памук off-бела темно сива мали ѕвезди twill крпа DIY за детска постелнина перници домашна облека рачно производство комбинација ткаенина
zoom_in

памук off-бела темно сива мали ѕвезди twill крпа DIY за детска постелнина перници домашна облека рачно

DEN 281.00 326.40

Количина на стоки
check Тековен

За некои наредби на повеќе од некои тежина ние ќе го промени бесплатна испорака на EMS или Aramex без дополнителни превозот надомест и ние ќе ве известиме преку порака пред превозот. Боја можеби малку различни, поради moniter,особено на некои крпа на крем или беж боја изгледа како бела! Ние само го продаде ТКАЕНИНИ,ние donn не го продаде beddings.5 метри=150cm*160cm 1pc 2 метри=200cm*160cm 1pc секој 50*160cm=off бела 50*160cm 1pc+темно сива 50*160cm 1pc секој 100 *160cm=off бела 100*160cm 1pc+темно сива 10 0*160cm 1pc ние нема да го намали, ве молиме имајте во предвид! Карактеристики : Еко-пријателски отпечатоци , меки и удобни Погоден за облека,занаети,фустан,долен веш,Дома декорација,крпеница,quilting,перници и др. Намалување : најмногу 5% за памучна ткаенина. Повеќето наредби брод во 3 работни дена по уплатата.5 метар=50*160cm 1pc 1 метар= 100cm*160cm 1pc 1. Објектот може да ја напушти суровини раб, и може да се 1-2cm отстапување постои. Answer : ___________________________ Note : Сите ткаенини се скрати со рака. Да се ХОНГКОНГ,МАКАО,ТАЈВАН клиенти : За повеќе од 2 метри(вклучувајќи го и)наредби,вашата цел ќе биде бесплатен превозот од SFEXPRESS,ве молиме да ни кажете за да ја прилагодите товарни пред исплата.
Сите ткаенини се скрати со рака,може да го напушти суровини раб, и има 1-5 cm отстапување постои. Повеќето од нашите twill ткаенини ширина 160cm кога ќе го купите повеќе од 1 meterr, ширина никогаш нема да се промени, само должина промени. Поради разликите во компјутерски монитори,вистинските бои може да се разликува малку од оние што се прикажани.5 метри=должина 150*ширина 1pc, 2 метри=должина 200*ширина 1 компјутер
Технологија : Twill ( Густа,мека,Мазна) Големина : 0. Важно : во Врска со ширина : имаме ткаенини од ширината 140cm,145cm,160cm,итн. како ќе се намали : 1 метар =должина 100*ширина 1pc, 1. КАКО ќе се НАМАЛИ : На пациентот ќе биде предаден во 1 парче,освен пре-сече buddles. ВАЖНО : во некои земји,ако вашиот парцела е повеќе од 2 килограми, ние треба да се намали на ткаенина,во спротивно ќе биде само 1 парче! Забелешка : Било давачки и обичај надоместоци за меѓународни пратки се на одговорност за купувачи.

боја:
исклучување бела 50x160cm, надвор бела 100x160cm, надвор бела 150x160cm, надвор бела 200x160cm, темно сива 50x160cm, темно сива 100x160cm, темно сива 150x160cm, темно сива 200x160cm, секој 50x160cm, секој 100x160cm
Бренд Име:
Љубов Daisies
Техника:
Ткаени
Шема:
Обоена
Материјал:
100% Памук
Функција:
Еко-Пријателски
Тип На Производ:
Други Ткаенини
Ширина:
160cm
Стил:
Twill
Велур Ткаенина Тип:
Никој
Тип:
100% памук twill ткаенина
Nonwoven Техника:
Никој
Плетени Тип:
Никој
Печатење:
ѕвезди
Ширина:
160cm
Големина:
ве молиме изберете големина и боја,ако сакате повеќе, да се пополни во количина
се водат:
Никој
време на полица:
2016.12
Употреба:
детска постелнина,перници,перница,tablecloth,дома декор,рачно производство,фустан,итн.
Предиво:
40-ти години
Уметност.нема.:
1464
Направен во :
Nantong,кина
боја:
исклучување бела (во близина беж)и темно сива боја за избор

Најдобри понуди..