• Намалена цена
  • Неодамнешно
Origianl Meanwell LED драјвер 24V 60W 2.5 CLG-60-24 значи и возачот со ПРЕСТАПНА IP67 водоотпорен led напојување 24V 60W
zoom_in

Origianl Meanwell LED драјвер 24V 60W 2.5 CLG-60-24 значи и возачот со ПРЕСТАПНА IP67 водоотпорен led напојување

DEN 1664.00 1934.40

Количина на стоки
check Тековен


Примена
Нашата компанијаKulon можат да ги поддржи вашите потреби од страна на технологија ќе се работи на.
Без разлика дали тоа е за посебна потреба за Медицинска Напојување или само генерички Универзална Влез за Напојување, ние веројатно имаат напојување решение за вас.
Други напојување апликации и usages вклучуваат : LED осветлување, Камера за видео надзор, ниско ниво на бучава засилувачи, процесирање на сигналот, стекнување на податоци, сензори, автоматски тест опрема, лабораториска опрема за тестирање, контрола кола, итн.
Нашата Компанија
Ние нудиме на големо на Напојување избор од индустријата напојување од водечките производителот-Meanwell бренд.
Тоа е нашата мисија да се обезбеди сигурно решение за вашиот напојување барања.
Од 2002 година, Kulon е помагање на електронската индустрија е инженери, купувачи andtechnicians најде идеален AC/DC, DC/DC, DC/AC Напојување Решенија за своите апликации.
Ако немате идеја на изборот на модел , ве молиме да бидат слободни да контакт. Нашиот тим е посветен да одговарање на вашите напојување прашања.
Позитивни Повратни Информации

Излез Тип На:
Еден
Бренд Име:
ЗНАЧИ ДОБРО
Број На Модел На:
CLG-60-24
Излезна Струја:
2.5
Излезниот Напон:
24v
Излезна Моќност:
51 - 100W
Фрекфенција:
47 ~ 63Hz
Влезен Напон:
90~295VAC
Одобренија:
УЛ/ЕМС/CB/CE
Материјал:
Метал домување со класа I дизајн
IP Оценка:
IP67
димензија:
195.6*61.5*38.8 mmn( L x W x H )
Номинална моќност:
60W
Апликации:
Уличното осветлување, отворено led осветлување и се движат знак апликации

Најдобри понуди..