• Намалена цена
  • Неодамнешно
1000w Грид Тај Инвертер за Соларен Панел, Соларна Енергија Invertor, DC 12v/24v на AC 190v~260v
zoom_in

1000w Грид Тај Инвертер за Соларен Панел, Соларна Енергија Invertor, DC 12v/24v на AC 190v~260v

DEN 4252.00 4944.00

Количина на стоки
check Тековен

Различни го осветлуваат агол и интензитетот на соларен панел ќе произведува различни тековната излез.
Моќ Автоматски се Заклучени (APL)
Во различни актуелни флуктуации, ние треба да ги користите MPPT функција.
Тековната Ограничување Заштита
Тековната ограничување
Магацинот Повеќе Машини
Повеќе мала моќ инвертери паралелно може да се постигне голема излезна моќност.Користете ја апликацијата phone switch за да комбинација на две AC фузија) и производот е коригирана AC половина фреквенција AC да 100 Hz прво, потоа машината користење на висока фреквенција струја во колото и полу-100 Hz фреквенција наизменични тековната генерирани комбинација, за да се постигне висока фреквенција модулација. Магацинот користење
Со цел да се постигне повисоко енергетско користење барања, овој производ може да се рангирани, како што се : 4 мрежа inverter1000 W редење може да се постигне 4000 W.
Висок-Висока Фреквенција Конверзија Го Оценувате
Се прилагодат висока фреквенција конвертор, на излез поефикасно. Покаже на Слика 2.
Чиста Синусен Облик Излез
Користете SPWM директно да се направи чиста синусен облик излез. Влез и излез
1 .
Автоматски Уреди Со Покажувач На Функцијата Соларни Луминозноста
Употреба на најновите луминозноста перцепција операција технологија.5 V~28 VDC
Врв Ефикасноста На Инверторот
макс>94%
MPPT Ефикасност
Во 99%
PV Максимална Текст Тековната
Ipv.
Автоматски исклучи Кога Излезна На Грешка
Кога градот енергетски систем е во неуспехот, на инверторот автоматски ќе се исклучи излез.
1000w Грид Тај Инвертер за Соларен Панел, Соларна Енергија Invertor, DC 12v/24v на AC 190v~250v
1000w мрежа тај сончевиот моќ инвертер
Мрежа-инверторот Тип
1000 W
Се препорачува Максимален PV Моќ
Ppv=1250 Wp
DC Максимална влезна Моќност
PDC.
Постојан Струја, Со Постојано Напојување
Овој производ е постојан струја, постојана излезна моќ, без било преоптоварување, над-струја феномен.

Излез Тип На:
Еден
is_customized:
Yes
Тип:
DC/AC Инвертори
Големина:
31*16.5*5.5cm
Влезен Напон:
Vpv 10.5 V~28VDC
Излезна Струја:
0-9A
Излезниот Напон:
90V-140/180-260VAC
Фрекфенција:
55Hz-63Hz/ 45Hz-53Hz
Тежина:
2.5kg
Број На Модел На:
TEG-1000W
Излезна Моќност:
0-1000W
DC максимален напон:
VpvDC 30.2 VDC
Анти-напон за заштита на:
Осигурач
Islanding заштита:
VAC;f AC
Место на Потекло:
Шангај, Кина (Копно)

Најдобри понуди..