• Намалена цена
  • Неодамнешно
глава за цилиндар Nissan 100 NX 200 SX almera almera тино NX2000 primera sentra серена сончево tsuru 1998CC 2.0 L 16V 90 - SR20DE
zoom_in

глава за цилиндар Nissan 100 NX 200 SX almera almera тино NX2000 primera sentra серена сончево tsuru 1998CC

DEN 23328.00 31104.00

Количина на стоки
check Тековен

0 L 16 V 90 - SR20 DE
Дел број :
11040-53 J00 / 1104053 J00 / 11040 53 J00
Одговара на моторот : SR20 DE SR20-ДЕ 1998 CC 2.) предвидено од страна Ali Express Зачувам само.Објектот Патеката Број ќе бидат обезбедени.Обично ние прогласи пониска вредност и пријавете се "пример" за да се минимизира царина. Во спротивно, нема да се врати за наплата, ние не нудиме продавница кредитна размена. Нашата деловна линија може да се зафатени од време на време, ако не е не земам или да одговорите, ни e-mail и вашиот е-маил ќе бидат одговорени во рамките на следните 24 часа. Ако имате технички прашања во врска со нашите производи, ве молиме контактирајте со нас да бара да зборувате со нашите механичар на должност.Ние ќе се обидеме потрудиме да го реши секој проблем.
Грижа за корисници Ако сакате да контактирате со нас : ве Молиме испратете ни онлајн порака.
ПРЕДМЕТИ НЕ ДОЈДЕ СО ИНСТРУКЦИИ - КУПУВАЧИ ПАЗЕТЕ СЕ
Професионалната инсталација и/или помош е силно да се предложи.0 L DOHC 16 V
Главата на цилиндерот ќе одговара :
Ну ssan 100 NX / 200 SX / almera / almera тино / NX2000 / primera / sentra / серена / сончеви / tsuru 1998 CC 2.
Објектот ќе биде предаден, веднаш во рок од 1-2 работни денови по потврди за плаќање.
Превозот на Сите item s ќе бидат испратени до вашиот Aliexpress Зачувам регистрирана адреса на живеење, бидете сигурни дека сите адреси се точни пред да ги купите.
Ние само можеме да прифатиме размена ако објектот е примена неточни или неисправни
Повратните информации Ние се стремиме за 5 ѕвезди на услуги ПРОДАВНИЦА ,Доколку сте задоволни со нашите производи и услуги,ве молиме оставете позитивни повратни информации за нас.
Се Враќа Политика
Откако ќе конкурираат за или да се купи овој објект, вие се согласувате со следниве политика на враќање; Сите стока се продава како што е опишано.

Бренд Име:
westmove
Тип На Објект:
цилиндар на главата
Година:
1990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003
Име На Модел:
sr20 де sr20-de
Зафатнина:
2.0 2.0 L L PERTROL бензин
Нема. на Цилиндри:
4 на Цилиндар
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Објектот Должина:
49inch
Објектот Ширина:
21inch
Објектот Висина:
24inch
Објектот Тежина:
20kg
Материјал Тип:
NX 2000 NX-2000 100NX 200SX 100-NX 200-SX
Специјални Функции:
11040-53J00 1104053J00 11040 53J00

Најдобри понуди..