• Неодамнешно
PCV Адаптер Одговара ЗА Ауди / ФОЛКСВАГЕН 2.0 T FSI Моторот Решение Палка PCV Адаптер w/ Поттик Капа за Полнење
zoom_in

PCV Адаптер Одговара ЗА Ауди / ФОЛКСВАГЕН 2.0 T FSI Моторот Решение Палка PCV Адаптер w/ Поттик Капа за Полнење

DEN 672.00

Количина на стоки
check Тековен

PCV Адаптер Одговара ЗА Ауди / "ФОЛКСВАГЕН" 2.0 T FSI Моторот Решение Палка PCV Адаптер w/ Поттик Капа за Полнење За "ФОЛКСВАГЕН" / Audi 2.0 T FSI Мотори За Ауди TTS 2.0 T FSI MK2 2009-2015 За Audi TT 2.0 T FSI MK2 2008-2015 За Audi A4 2.0 T FSI (FWD) B7 2005.5-2008 За Audi A4 2.0 T FSI (Quattro) B7 2005.5-2008 За Ауди А3 2.0 T FSI 8 P 2005-2013 За "ФОЛКСВАГЕН" Passat 2.0 T FSI B6 2006-2011 За "ФОЛКСВАГЕН" Jetta 2.0 T FSI MK5 2005.5-2010 За "ФОЛКСВАГЕН" Golf 2.0 T FSI MK5 2006-2009 За "ФОЛКСВАГЕН" GTI 2.0 T FSI MK5 2006-2009 За "ФОЛКСВАГЕН" Зајакот 2.0 T FSI MK5 2006-2009 За "ФОЛКСВАГЕН" Eos 2.0 T FSI СИТЕ За "ФОЛКСВАГЕН" Голф Р 2.0 T FSI MK6 2012-2013 СЕДИШТЕ и "ШКОДА" Модели со 2.0 T FSI вртежен момент Решение PCV Адаптер е направен од високо квалитетен 6061 палка алуминиумски материјал. Нашиот систем поправки на заеднички проблеми со лошата гас километражата, поттик, протекување, и неактивен прашања се наоѓаат во одбраната, па дури и акции 2.0 T модели. Овој систем ги претвора вашиот мотор да вакуум САМО базиран систем. Елиминирање на шансите на постоење на моторното масло исфрла сите над вашиот мотор залив. Сето ова се реши додека сеуште одржување на вашиот автомобил фабрика емисии во согласност. Вклучува нашиот Поттик Капа која вклучува 1/8 NPT порта кој може да се користи со приложена фитинзи или да остане блокиран исклучување или за поврзување поттик колосек, се зголеми контролорот или било кој уред кој бара вакуум / поттик референца. *Ќе ги собере сите Ауди/возила "фолксваген" со 2.0 T FSI мотори. - Подобро MPG - Решава Зголемување на Тежината Прашања - Решава Груба Неактивен Прашања - е Направен од лесен 6061-T6 палка алуминиум - Реалниот Свет Тортура Тестирани - Црна Елоксирани Финиш

боја:
Црна
Материјал Тип:
Алуминиум
Име На Модел:
Audi / ФОЛКСВАГЕН
Година:
Универзална
Објектот Висина:
0inch
Специјални Функции:
PCV Адаптер
Зафатнина:
2.0 T
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Објектот Дијаметар:
0inch
Објектот Тежина:
0.5kg
Тип На Објект:
Гориво Снабдување & Третман
Бренд Име:
PERRIN
Објектот Должина:
0inch
Објектот Ширина:
0inch
Нема. на Цилиндри:
unilversal

Најдобри понуди..