• Неодамнешно
Кислород Сензор ЗА FITSUZUKI APV Ignis Liana Брза G16A M13A M15A M16A 1.3 1.5 L L 1.6 L 53CM ПРЕД 18213-61J00 18213-61J01 2000-201
zoom_in

Кислород Сензор ЗА FITSUZUKI APV Ignis Liana Брза G16A M13A M15A M16A 1.3 1.5 L L 1.6 L 53CM ПРЕД 18213-61J00

DEN 1824.00

Количина на стоки
check Тековен


Улогата на кислород сензор :
1. Преку откривање на кислород содржина во издувните гасови, откривање на моторот воздух-гориво односот;
2. Во затворена јамка контрола се користат во системи за вбризгување на горивото пулс ширина корекција;
3. На конверзија ефикасност на каталитички конвертори.
Кислород Сензор ЗА FITSUZUKI APV Ignis Liana Брза G16 A M13 A M15 A M16 A 1.3 1.5 L L 1.6 L L4 ПРЕД 4wire 18213-61 J00 18213-61 J01 2000-2014
4wire Должина : 53 CM

Име На Модел:
18213-61J00
Година:
2000-2014
Тип На Објект:
Вентил Воз
Специјални Функции:
кислород сензор
Објектот Висина:
6cm
Материјал Тип:
Метални + Пластика
Објектот Ширина:
12cm
Објектот Дијаметар:
6cm
Објектот Должина:
16cm
Зафатнина:
1300cc 1500cc 1600cc
Бренд Име:
EAPENERGY
Нема. на Цилиндри:
4 на Цилиндар
Објектот Тежина:
0.3kg
кислород сензор:
кислород сензор

Најдобри понуди..