• Неодамнешно
Бесплатен превозот 3pcs Stepper Моторни 17hs8401 со DuPont линија 4-води Nema17 48mm должина 1.8 a Nema 17 моторни 42motor за 3D печатач
zoom_in

Бесплатен превозот 3pcs Stepper Моторни 17hs8401 со DuPont линија 4-води Nema17 48mm должина 1.8 a Nema 17

DEN 1642.56

Количина на стоки
check Тековен

3pcs 17 HS8401 моторни 3pcs Du Pont линија (1 M)
Општа Спецификација :
Чекор агол точност : + - 5%(full чекор,а не оптоварување)
Отпор точност : + - 10%
Inductance точност : + и - 20%
Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)
Температурата -20deg ~+50deg
Изолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDC
Datasheet(17 HS8401,1.8 А,78 мл или 4.8 кг.cm држи вртежен момент,5mm дијаметар окно) :
Datasheet(17 HS8401,1.8 А,78 мл или 4.8 кг.cm држи вртежен момент,5mm дијаметар окно) :
Модел
Чекор Агол
(сте)
Моторни Должина
(mm)
Номинална Струја
(А)
Фаза Отпор
(Ohm)
Фаза Inductance
(мз)
Одржување На Вртежен Момент
(Н. cm)
Аретир Вртежен Момент
(Н. cm)
Роторот Инерција
(g.cm2)
Доведе Жица
(Никој)
Моторни Тежина
(g)
17 HS8401
1.8
48
1.8
1.8
3.2
52
2.6
68
4
400
Answer : ___________________________ Note : Ние можеме да произведуваат производи според клиентите барања.
Црвено : A+
Зелена : A-
Жолта : B+
Сина : Б-

Вратило Дијаметар:
5mm
сертификација:
ROHS,CCC,CE,ISO,УЛ
Тип:
Хибрид
Број На Модел На:
nema 17
Фаза:
2
Бренд Име:
HANPOSE
Одржување На Вртежен Момент:
Пет илјади двесте
Тековната / Фаза:
1.8 А
Чекор Агол(степени):
1.8
is_customized:
Yes

Најдобри понуди..