• Неодамнешно
Leadshine 2 фаза хибрид stepper моторни 39HS02 Стандард NEMA16 може да надвор 0.2 NM 3D печатач stepper мотор
zoom_in

Leadshine 2 фаза хибрид stepper моторни 39HS02 Стандард NEMA16 може да надвор 0.2 NM 3D печатач stepper мотор

DEN 864.00

Количина на стоки
check Тековен


Leadshine 2 фаза хибрид stepper моторни 39 HS02 Стандард NEMA16 може да надвор 0.2 NM 3 D печатач stepper мотор
2 фаза 1.8° повлекува агол NEMA 16 Држи toque на 0.22 N*m (31.2 оз-во) Висока прецизност Непречено движење Ниска моторни греење Ниска движење на бучава

Тековната / Фаза:
0.6
Тип:
Хибрид
сертификација:
CCC,CE,ISO
Фаза:
2
Број На Модел На:
39HS02
Чекор Агол(степени):
1.8
Одржување На Вртежен Момент:
0.22

Најдобри понуди..