• Неодамнешно
5 парчиња 20 заби Понесе 8мм GT2 Времето Макара одговара ширина 6mm на 2GT времето Појас фабрика продавница висок квалитет на CNC машина 3D печатач
zoom_in

5 парчиња 20 заби Понесе 8мм GT2 Времето Макара одговара ширина 6mm на 2GT времето Појас фабрика продавница

DEN 239.52

Количина на стоки
check Тековен

5pcs/пакет 20teeth GT2 Времето макара Понесе 8мм Теренот : 2mm Заби Број : 20 заби Страната : да Материјал : Алуминиум Легура Фиксен режим : 2x M4 завртка Понесе на Времето макара : 8mm Одговара за Ширина на времето појас : 6mm
Пакет Листата ги Вклучува, како Следи : 5pcs x 20 Заби GT2 Алуминиум Pulleys 8мм Понесе 10pcs x М4 setscrews 1pcs x Ален Клуч 20-2 GT-6 - ø 8m м Одговара За Reprap 3 D печатач Prusa i3 mendel 20 Заби GT2 Времето макара Карактеристики : GT2 макара со 20 заби или жлебови е еден од најдобрите избори за 3d печатач изградба. Во споредба со T2.5 или MXL времето макара, на GT2 макара заб профил е анти-backlash. Зошто? На заоблени забите на овој заб и спасување се ангажирани заедно подолго обезбедување на неспокојот транзиција помеѓу забите.
Се споредуваат со други низок квалитет макара во Aliexpress, нашите макара :
специјален калап за заби hobbing, прирабница
кружни runout попрецизни
Долго време работи живот
F2 C (Фабрика за Клиентите) Предност :
Гаранција За Квалитет
Брза испорака
Конкурентна цена
Јасно и вистински производ фото
Детали за производот и технички податоци
Измената на сите видови на времето појас и макара

Материјал:
Легура
Број на Заби:
20
Број На Модел На:
GT2-8мм 20 заб
Тип:
Времето
Бренд Име:
yongpeng
Тип:
времето макара
Теренот:
2mm
Забите број:
20
создаден:
8мм
завртка дупка:
2*M4
прирабница:
Двојно прирабница
Одговара за ширина на GT2 времето појас:
6mm
Материјал:
Макара е Алуминиум

Најдобри понуди..