• Намалена цена
  • Неодамнешно
Blackview BV7000 Про паметен Телефон 4G IP68 Водоотпорен 5.0FHD MT6750T Octa Core Андроид 6.0 Мобилен Телефон 4GB+64GB 13MP мобилен телефон
zoom_in

Blackview BV7000 Про паметен Телефон 4G IP68 Водоотпорен 5.0FHD MT6750T Octa Core Андроид 6.0 Мобилен Телефон

DEN 8640.00 11999.52

Количина на стоки
check Тековен


Спецификации ПРОЦЕСОРОТ Бренд : ПРОЦЕСОР Media Tek ПРОЦЕСОРОТ : 6750 T ПРОЦЕСОРОТ Тип : octa-core ПРОЦЕСОР со фреквенција : 1.5 Ghz, OS : Google Android 6 Тип на Производ : 4 G phone Memory RAM меморија : 4 G ROM : 64 G Max Складирање Експанзија : 32 GB SIM Картичка : 2 sim SIM Картичката Type : 2 Микро SIM, Екран Главниот Екран : 5.0 Инчен Екран Резолуција : 1080p(FHD) Екран Type : Капацитивни екран Мулти-точка на Допир : Поддршка Cammer&Батеријата Главната Камера : 13 MP Под Камера : 8 MP Блиц Светлина : Поддршка Капацитет : 3500m Ah Фрекфенција&Мрежа 3 G : Поддршка за WI-FI : Поддршка за NFC : Нема Bluetooth : 4.0 Б GPRS : Поддршка на EGSM : Поддржуваат WAP : Поддршка EDGE : Поддршка 2 G Фреквенција : GSM 850/900/1800/1900 3 G фреквенции : WCDMA 900/2100 4 G Фреквенција : ФЛОПИ-LTE 1800/2100/2600/900 Другите GPS : Поддршка OTG : Поддршка OTA : Поддршка за Отпечатоци отклучите : Поддршка FM Радио : Поддршка на Гравитацијата Индукција : Поддршка Растојание Сензор : Поддршка за светлосен сензор : Поддршка Јазик : англиски,француски,Français,шпански,германски,холандски,чешки ,полски ,Јапонски итн Кабел Конектор : Micro USB 5 Pin Слушалка приклучок : 3.5 mm Моќ Приклучоци : ЕУ регулатива ГШ на нозе круг приклучок Додатоци : 1*USB кабел, 1*слушалка, 1*мулти-јазик прирачник за корисникот,1*SIM/SD Картичка eject алатка,1*OTG

Отклучување Телефони:
Yes
Google Play:
Yes
Тип На Батерија:
Не Монтажни
Резолуција На Екранот:
1920x1080
Јазик:
Норвешки,Руски,Италијански,Германски,Француски,Шпански,Полски,Турски,Португалски,Англиски
Функција:
Dustproof,Гравитацијата Одговор,MP3 Репродукција,GPRS,FM Радио,екран осетлив на допир,GPS Навигација,Порака,Bluetooth,Видео Плеер,Пред Камера,HD Видео Плеер,Wi-Fi,Мемориска Картичка Слотови,е-Мејл
Оперативен Систем:
Андроид
Капацитетот на батеријата(mAh):
3500MAH
дизајн:
Бар
ПРОЦЕСОРОТ:
Octa Core
Задна камера:
13.0 ПРАТЕНИК
тип на камера:
Напред & Назад Камерата
SIM Картичка Количина:
Dual SIM Картички
Бренд Име:
Blackview
Датум На Издавање:
2017
Екран На Допир За Тип:
Капацитивни Екран
Мобилните:
GSM/WCDMA/LTE
RAM меморија:
4G
Објектот Состојба:
Нови
Снимањето Дефиниција:
1080P
ПРОЦЕСОРОТ Производителот:
SF
Бендот Режим:
2SIM/Мулти-Бендови
ROM:
64g
Дисплеј Во Боја:
боја
Големина На Дисплеј:
5.0
Дебелина:
Нормално(>10мм)
OS:
Андроид 6.0
ПРОЦЕСОРОТ:
MTK6750T Octa Core
2G:
GSM850/900/1800/1900Mhz
3G:
WCDMA 900/2100MHz
4G:
ФЛОПИ-LTE 1800/2100/2600/900MHz
OTG:
Поддршка
NFC:
Поддршка
OTA:
Поддршка
Отпечаток го отклучите:
Поддршка

Најдобри понуди..